34 obserwujących
2558 notek
626k odsłon
24 odsłony

TNYT/ Kanada grozi bojkotem Olimpiady w Tokio, jeśli Igrzyska nie zostaną przełożone

Wykop Skomentuj

TNYT/ Kanada grozi bojkotem Olimpiady w Tokio, jeśli Igrzyska nie zostaną przełożone.


Kanadyjskie komitety olimpijskie i paraolimpijskie oświadczyły w niedzielę wieczorem, że kraj nie wyśle ​​drużyn na igrzyska w Tokio, chyba że zostaną one przesunięte o rok.


„Chociaż zdajemy sobie sprawę z nieuchronnych zawiłości związanych z odroczeniem, nic nie jest ważniejsze niż zdrowie i bezpieczeństwo naszych sportowców i społeczności światowej” - stwierdzono we wspólnym oświadczeniu. „Nie chodzi tylko o zdrowie sportowców - chodzi o zdrowie publiczne”.


Komisje stwierdziły, że kontynuacja igrzysk olimpijskich zgodnie z planem w lipcu jest sprzeczna z zaleceniami urzędników zdrowia publicznego i że treningi w tym harmonogramie zagrażają zdrowiu sportowców.

Decyzja w Kanadzie została podjęta po tym, jak Międzynarodowy Komitet Olimpijski oświadczył wcześniej, że ​​podejmie decyzję dotyczącą terminu igrzysk w ciągu czterech tygodni.


Australijski Komitet Olimpijski powiedział w niedzielę, że jego sportowcy powinni „przygotować się do igrzysk olimpijskich w Tokio na lato 2021 r.” zarząd stwierdził, że „zespół australijski nie może odbyć zgrupowania w zmieniających się okolicznościach w kraju i za granicą”.


(...)

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport