37 obserwujących
2845 notek
710k odsłon
  150   1

Ostatni prezydent, zamykajcie drzwi i zabarykadujcie je, Trump podróżuje w czasie

Ostatni prezydent, zamykajcie drzwi i zabarykadujcie je, Trump podróżuje w czasie


Książka z 1800 roku prorokuje, że Trump będzie „ostatnim prezydentem”

Dwie książki napisane w 1800 roku przewidują, że człowiek o imieniu Donald Trump będzie „ostatnim prezydentem” Stanów Zjednoczonych.


W 1890 roku autor Ingersoll Lockwood napisał dwie książki, które z niezwykłą dokładnością podkreślają naszą obecną sytuację polityczną. Te dwie książki to „Cudowna podziemna podróż barona Trumpa” i „Ostatni prezydent ”.


W „Last President (1896)” bohaterem jest kandydat na prezydenta, w którego nikt nie wierzy, że wygra. Mieszkał na 5th Ave w Nowym Jorku (Trump Tower jest właściwie na 5th Ave). W wyniku jego prezydentury w całym kraju dochodzi do zamieszek i protestów. Jego Sekretarz Rolnictwa otrzymał tytuł „Lefay Pence” (patrz str. 16).


W „Baron Trump (1893)” mieszka w „Castle Trump” i jest bogatym arystokratą prowadzonym przez „Mistrza wszystkich mistrzów” zwanego „Donem”, aby znaleźć „Goggle-Land” gdzieś w środku Rosji, co jest opisane jako „Świat w świecie”, w którym wszystko jest wykonane ze srebra i z marmurowymi drogami.


Strona sprawdzająca fakty Snopes próbowała podważyć istnienie tej książki, ale została zmuszona, niechętnie, do przyznania, że jest prawdziwa .


Niektórzy zwolennicy teorii spiskowych twierdzili, że Trump i jego syn muszą podróżować w czasie, wskazując na niesamowite powiązania z historią Johna Titora i Tesli. Lub, że autor książki podróżuje w czasie.


"Ostatni prezydent" rozpoczyna się w Nowym Jorku 3 listopada 1896 r. Ogłoszeniem nowo wybranego przywódcy Stanów Zjednoczonych, którym okazuje się kandydat z zewnątrz - kandydat reprezentujący „zwykłego człowieka”, który ma wyzwolić ludzi z ucisku bankierów, kandydat anty-establishmentowy.

Pierwsza strona opisuje niepokój Nowego Jorku z powodu ogłoszenia wyborów, a na ulicach policjanci na koniach krzyczą:


„Trzymajcie się w swoich domach; zamykajcie drzwi i zabarykadujcie je. Cała East Side jest w chaosie.

Ogromne tłumy organizują się pod przewodnictwem anarchistów i socjalistów i grożą plądrowaniem i pustoszeniem domów bogatych, którzy krzywdzili ich od lat."


W miarę jak zamieszki zbliżają się do Madison Square, w książce czytamy:


„Hotel Fifth Avenue będzie pierwszym, który poczuje furię tłumu.

Czy żołnierze zdążyliby go uratować?"


Według amerykańskiego Newsweeka, Trump Tower znajduje się teraz w miejscu, w którym stał Hotel Fifth Avenue.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura