37 obserwujących
3058 notek
763k odsłony
  108   0

Myślozbronia i Orwell en realite

Myślozbronia i Orwell en realite


Powiało groząKino Le Grand Rex w Paryżu odwołuje pokaz filmu „Przeminęło z wiatrem". Wichry historii uderzają w kulturę. Nasz świat przemija z wiatrem. Tylko tak to można komentować. Paryskie kino Le Grand Rex ogłosiło w piątek odwołanie projekcji hollywoodzkiego klasyka zaplanowanego na 23 czerwca w wyniku prośby amerykańskiego studia Warner z powodu kontrowersji wokół filmu. Na swojej stronie internetowej zapewnia, że „wszyscy, którzy zarezerwowali miejsce”, otrzymają „automatyczny zwrot kosztów. Projekcję zaplanowano na 23 czerwca, dzień po ponownym otwarciu kin we Francji, w dużej sali, która może pomieścić 2 700 osób. Ta decyzja zapada, gdy ruch BLM, ponownie uaktywniony po śmierci George'a Floyda w Stanach Zjednoczonych, rozpętuje burzę w świecie kultury i rozrywki.


Na swoim koncie na Twitterze minister kultury Franck Riester zareagował na anulowanie projekcji, które uważa za „niezrozumiałe i niedopuszczalne. „Dodaje: " Francja zawsze będzie bronić wolności tworzenia i dystrybucji dzieł. Podobnie jak równość, jest sercem naszych wartości. ” Choć pamiętajmy, że Francja blokowała dystrybucję amerykańskiego obrazu Azyl podejmującego tematykę ratowania Żydów przez Polaków w okresie Holokaustu.


Kontrowersje rozpoczęty się pod koniec maja gdy HBO Max postanowił tymczasowo usunąć nagrodzony wieloma Oscarami film Fleminga z katalogu, ponieważ „przedstawia rasistowskie uprzedzenia, które były powszechne w społeczeństwie amerykańskim . ” Działania firmy braci Wonsali, Warner Bros sprawiały, że cały świat na nowo, po kryjomu ogląda hollywoodzką produkcję. Bo gdy wieją wichry zmian jedni budują mury, inni wiatraki.


Nowa platforma planuje przywrócić film do sieci z elementami kontekstowymi. Przeminęło z wiatrem , opowiadające historię Scarlett O'Hary i Rhetta Butlera na tle amerykańskiej wojny domowej, jest uważane za jeden z największych sukcesów w historii kina. Myślozbronia i Orwell en realite.


W Wojnie Secesyjnej zginęło 600 tys. Euroamerykanów aby uwolnić 2 mln. Afroamerykanów.

image


Na zdjęciu pierwszym Stalin z Jeżowem, na drugim Stalin po wprowadzeniu elementów kontekstowych.Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale