37 obserwujących
3034 notki
756k odsłon
  61   0

Co to jest Torch Network

Torch Network, powstała w Minneapolis, znana również jako Torch Antifa, wcześniej znana jako akcja antyrasistowska (w skrócie ARA ) to zdecentralizowana sieć bojowników lewicowych komórek politycznych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Głównym celem sieci jest angażowanie się w bezpośrednie działania (w tym przemoc) i zniechęcanie rywalizujących ugrupowań do angażowania się w działalność polityczną, opisując je jako ugrupowania rasistowskie, faszystowskie, lub obie. Chociaż działania te są nielegalne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, Torch uważa je za uzasadnione. Większość związanych z Antifą wyznaje ideologię anarchizmu, ale także pewne formy trockizmu i maoizmu.


ARA  do 1992 r. rozszerzyła się poza swoją pierwotną bazę subkulturową na hardcorowej scenie punkowej, obejmując również skrajnie lewicowych działaczy studenckich i starsze typy nowych lewic, które były zaangażowane w agitacje w latach 60., ale teraz pełniły bardziej akademicką rolę. Akcja antyrasistowska zintegrowała aspekty feminizmu trzeciej fali i mobilizowała się przeciwko grupom chrześcijańskim przeciwnym aborcji .


Zgodnie z artykułem z 1997 roku w The Ottowa Times, oddział ARA w Toronto utrzymywał bliskie stosunki robocze z B'nai B'rith Canada. W 1996 r. B'nai B'rith Kanada m.in. zabezpieczała fundusze na akcje antyrasistowskie. Dyrektor Krajowy B'nai B'rith, został sfotografowany na konferencji ARA w 1997 roku.Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale