Paweł Łęski Paweł Łęski
152
BLOG

Jaki jest twój ulubiony film Woody Allena?

Paweł Łęski Paweł Łęski Kultura Obserwuj notkę 15

Jaki jest twój ulubiony film Woody Allena?


„Jaki jest twój ulubiony film Woody Allen? Zanim odpowiesz, powinieneś wiedzieć: kiedy miałam siedem lat, Woody Allen wziął mnie za rękę i zaprowadził do ciemnego, przypominającego szafę strychu na drugim piętrze naszego domu. Kazał mi położyć się na brzuchu i bawić się zestawem pociągu elektrycznego mojego brata. Potem zaatakował mnie seksualnie. Rozmawiał ze mną, robiąc to, szepcząc, że jestem dobrą dziewczyną, że to był nasz sekret, obiecując, że pojedziemy do Paryża, a ja będę gwiazdą w jego filmach. ”


Farrow napisała: „Żaden drapieżnik nie powinien być oszczędzany ze względu na swój„ talent ”,„ kreatywność ”lub„ geniusz ”.


Na festiwalu filmowym w Cannes Susan Sarandon została poproszona o ocenę sytuacji w jakiej znalazł się ostatnio Woody Allen: „Myślę, że napadł na dziecko seksualnie i nie mam nic dobrego o nim do powiedzenia”.

W domu Epsteina, ściany i stół pokryte są zdjęciami znanych ludzi, w tym Woody Allena, księcia korony Arabii Saudyjskiej Mohammeda bin Salmana i Billa Clintona. Styl życia Epsteina również został dobrze udokumentowany, podróżował prywatnym samolotem "Lolita Express" po całym świecie z bogatymi i potężnymi ludźmi, w tym z Clintonem, Woodym Allenem i księciem Andrew.

Gdy w 2014 r. New York Times opublikował list otwarty córki Allena, Dylan Farrow, w którym szczegółowo opisała napaść seksualną Allena kiedy miała siedem lat, felietonista New York Timesa bronił Woody Allena, twierdząc, że Farrow ma w najlepszym razie urojenia. Farrow odpowiedziała: „ Konsekwentnie mówię prawdę przez 25 lat, nie przestanę teraz. Masz prawo wątpić we mnie, jeśli tak uważasz, ale twoje niedowierzanie nie zmieni tego, co wydarzyło się tego dnia. ”  

Sędzia stwierdził, że zachowanie Allena wobec Dylan było „rażąco nieodpowiednie i należy podjąć środki w celu jej ochrony”. Przed rozprawą sądową Allen był na terapii po jego rzekomym niewłaściwym zachowaniu wobec Dylan. W tym czasie opiekunki do dzieci zostały poinstruowane przez Mię Farrow, przybraną matkę Dylan, aby nigdy nie pozostawiały Dylan sam na sam z Allenem a sędzia, z powodu niebezpieczeństwa, jakie stwarzał reżyser, przyznał opiekę matce dziewczynki, Mii Farrow.

Z kolei gdy adwokat reżysera, znalazł „prawdopodobną przyczynę” jego oskarżenia w 1992 r., sędzia postanowił sprawę oddalić, ponieważ " Dylan Farrow, mając 7 lat, miała ekstremalne trudności emocjonalne i psychologiczne związane z procesem, doznała traumy do tego stopnia, że nie była wiarygodnym świadkiem, który mógłby zeznawać w jakimkolwiek sądzie, czy to przy drzwiach zamkniętych czy otwartch”. Tak więc. Sprawa upadła.

Syn Allena, Ronan Farrow, napisał obszerny artykuł dla The Hollywood Reporter:

'Wierzę mojej siostrze. Było to zawsze prawdą, gdy brat, który jej ufał, a nawet w wieku 5 lat, był zaniepokojony dziwnym zachowaniem naszego ojca wokół niej: wspinaniem się do łóżka w środku nocy, zmuszaniem jej do ssania kciuka ..."

Allen poślubił swoją pasierbicę Soon-Yi Previn w 1997 roku. Podobno zaczęli związek pod koniec lat 80. W kontekście spraw Dylan nie zapominajmy, że reżyser poślubił dziecko, które pomagał wychowywać. Washington Post donosił też o prywatnych notatkach Allena, w których znajdowały się przerażające opisy nastoletnich dziewcząt.

Allen molestował swoją córkę, ożenił się z pasierbicą i ma wiele dziwnych historii związanych z nieletnimi dziewczętami, jednak my wciąż mu wybaczamy.

There have been many comedians who have become great statesmen and vice versa.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura