2 obserwujących
130 notek
8485 odsłon
247 odsłon

Kościół Boga Wszechmogącego – Sąd to Boża miłość

Wykop Skomentuj

Kościół Boga Wszechmogącego – Sąd to Boża miłość

Obudziłam się dziś rano, widziałam grupę WhatsApp, wszyscy dyskutują na temat dzieła osądzania w dniach ostatecznych.

 Dawid: Pan jest miłosierny i kochający. Nie osądza ludzi. Gdyby ich osądził, potępiłby całą ludzkość. Nikt nie wszedłby do Jego królestwa.

 Monika: Ale Pan Jezus powiedział: „A jeśli ktoś słucha moich słów, a nie uwierzy, ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, żeby sądzić świat, ale żeby zbawić świat. Kto mną gardzi i nie przyjmuje moich słów, ma kogoś, kto go sądzi: słowo, które ja mówiłem, ono go osądzi w dniu ostatecznym” (Ewavgelia Jana 12:47-48). Słowa Pana Jezusa nie mogą być bardziej zrozumiałe. To znaczy, że w dniach ostatecznych przyjdzie ponownie, by sądzić człowieka swoim słowem.

 Maria: Tak! W dniach ostatecznych Bóg wyraża prawdy, by osądzić i obmyć ludzi. Czyni to, aby zabrać swoich świętych do królestwa niebieskiego. Jednak wielu wierzących nie rozumie Bożej woli. Myślą, że Powtórne przyjście Jezusa i od razu wszystkich zabierze do królestwa niebieskiego. Nie wierzą, że dokona dzieła osądzania i skarcenia, bo gdyby osądził i skarcił ludzi, czy również nie potępiłby ich i nie ukarał? Jest to kompletne niezrozumienie Bożej woli. Pan Jezus dokonał dzieła odkupienia, by utorować drogę dla dzieła osądzania. Ostatecznym celem Boga jest obmycie i zbawienie ludzkości, aby mogła odpocząć w królestwie niebieskim. Jednak Boże dzieło odkupienia i zbawienia jest zaplanowane i postępuje etapami. Nie dzieje się w jednej chwili. Pan Jezus dokonał dzieła odkupienia i obiecał powrócić, by przyjąć świętych. Jednakże nikt nie wie, jak Bóg zabierze świętych do siebie. W rzeczywistości, kiedy w dniach ostatecznych Bóg nadejdzie, by przyjąć swoich świętych, najpierw musi przyprowadzić ich przed swój tron, by ich osądzić, obmyć i udoskonalić, a potem uczynić zwycięzcami. Czy tak właśnie święci zabierani są do królestwa niebieskiego? Ludziom niełatwo to zrozumieć. Zanim staną przed Bożym tronem, najpierw muszą doświadczyć sądu, skarcenia i obmycia. Dlatego tworzyli własne koncepcje na temat Bożego dzieła osądzania.

Zobaczyłam, że dyskusji pomiedzy nimi. Przypomina mi to filmy religijne 2019 „Przebudzenie ze snu”, który wyjaśnia, że ​​Boży sąd i karcenie służą zbawieniu człowieka, a nie karze i potępieniu. Zachęcam cię bardzo serdecznie, obejrzyj ten film.


Zobacz więcej: Filmy o Bogu 2019

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo