Blog
CICER CUM CAULE
Zbigwie
Zbigwie zbigwie@mail.ru
79 obserwujących 344 notki 797998 odsłon
Zbigwie, 27 listopada 2018 r.

Aneksja Kijowa na horyzoncie?

2638 149 0 A A A

Wszystko zależy od rozwoju sytuacji społeczno – politycznej w Rosji.

1. W ciągu ostatnich 8-10 miesięcy oszacowania zapasów bezpieczeństwa putinowskiego systemu drastycznie spadły. Jeśli wiosną przytłaczająca większość obserwatorów oceniała ten zapas od pięciu do dziesięciu lat, teraz ci sami ludzie szacują zapas bezpieczeństwa na dwa do trzech lat. I przy tym zastrzegają się o możliwości pogorszenia prognozy.

2. Podstawową przyczyną pogorszenia się sytuacji jest kardynalny spadek jakości zarządzania i kontroli na wszystkich poziomach i we wszystkich częściach panującego systemu. Ten spadek przejawia się w szczególności wzrostem liczby błędów menedżerskich i głupoty. 

3. Tendencja zmniejszania się popularności najwyższych władz z Putinem na czele oceniana jest jako nieodwracalna w swej fundamentalności i prowadząca do tego, że system utraci swoje główne poparcie. 

4. Jeszcze nie apokaliptyczne, ale niezwykle alarmujące oczekiwania obejmują biurokrację na wszystkich szczeblach oraz kręgi finansowo - gospodarcze. Wrażenia zbliżającego się historycznego finału systemu po raz pierwszy stały się tak namacalne. 

5. Nikt nie wierzy poważnie w możliwości odwrócenia negatywnych tendencji i uratowania systemu. Chociaż ratowanie systemu postarają się imitować, to w rzeczywistości już następują przygotowania do grupowych i osobistych strategii ratowniczych. 

6. Główna z tych strategii jest nadzwyczaj cyniczna – urwać z tortu kawałek dla siebie. Przykładem jest sprawa firmy PIK w rejonie Kuncewo Moskwy

image

Kliknij!  

W codziennym zachowaniu biurokracji i elit nasila się świadome i nieświadome ignorowanie jakichkolwiek konwencji społecznych. 

7. Jeśli w kraju w końcu powstanie zdolna do działania opozycja, nastąpi gwałtowne przyspieszenie rozwoju negatywnych tendencji dla Kremla. 

8. Po nagłej śmierci szefa GRU Sztabu Generalnego Rosyjskiej Federacji generała Igora Korobowa w wieku 62 lat (jego poprzednik generał Igor Sergun też zmarł nagle w wieku 59 lat) w kręgach wojskowych gwałtownie wzrosły nastroje na rzecz neutralności w przypadku kryzysu politycznego.

A co z pytaniem zawartym w tytule notki?

Decyzja jest w gestii Putina. 

Konieczne jednak będzie przygotowanie przez Kreml wielu nasilających się antyrosyjskich prowokacji Ukrainy. 

Być może właśnie nastąpiła taka pierwsza prowokacja ukraińska na morzu Azowskim?

Jeśli Putin podejmie decyzję, to wszystko zakończy się tak:  

image

Opublikowano: 27.11.2018 00:09.
Autor: Zbigwie
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Niedawno ukazał się interesujący wpis: http://bezwodkinierazbieriosz.salon24.pl/338033,grawicapy-lataja-w-kosmosie pióra znanego blogera Zbigwie, z wykształcenia fizyka" - http://autodafe.salon24.pl/249413,zagadkowe-analogie. Zbanował mnie bloger o nicku EINE - niedouczony fizyk, który wypisuje brednie, bzdury oraz kłamstwa i dopuszcza się chamstwa. Widocznie nie ma kindersztuby, ale to wina jego rodziców. Znajdź ponad 100 moich notek na Forum Rosja-Polska http://bezwodkinierazbieriosz.salon24.pl Poetry&Paratheatre 2010 i 2013. image free counters
Free counters

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • PS:  Конечно, эти темы должны относиться к физике.
  • @Stolichnaya >> Z osobnikiem psługującym się językiem hołoty nie rozmawiam
  • @kostromich >> Witaj KOSTROMICH, Я хочу написать статью (уже начал)...

Tematy w dziale Polityka