78 obserwujących
353 notki
843k odsłony
2650 odsłon

Aneksja Kijowa na horyzoncie?

Wykop Skomentuj149

Wszystko zależy od rozwoju sytuacji społeczno – politycznej w Rosji.

1. W ciągu ostatnich 8-10 miesięcy oszacowania zapasów bezpieczeństwa putinowskiego systemu drastycznie spadły. Jeśli wiosną przytłaczająca większość obserwatorów oceniała ten zapas od pięciu do dziesięciu lat, teraz ci sami ludzie szacują zapas bezpieczeństwa na dwa do trzech lat. I przy tym zastrzegają się o możliwości pogorszenia prognozy.

2. Podstawową przyczyną pogorszenia się sytuacji jest kardynalny spadek jakości zarządzania i kontroli na wszystkich poziomach i we wszystkich częściach panującego systemu. Ten spadek przejawia się w szczególności wzrostem liczby błędów menedżerskich i głupoty. 

3. Tendencja zmniejszania się popularności najwyższych władz z Putinem na czele oceniana jest jako nieodwracalna w swej fundamentalności i prowadząca do tego, że system utraci swoje główne poparcie. 

4. Jeszcze nie apokaliptyczne, ale niezwykle alarmujące oczekiwania obejmują biurokrację na wszystkich szczeblach oraz kręgi finansowo - gospodarcze. Wrażenia zbliżającego się historycznego finału systemu po raz pierwszy stały się tak namacalne. 

5. Nikt nie wierzy poważnie w możliwości odwrócenia negatywnych tendencji i uratowania systemu. Chociaż ratowanie systemu postarają się imitować, to w rzeczywistości już następują przygotowania do grupowych i osobistych strategii ratowniczych. 

6. Główna z tych strategii jest nadzwyczaj cyniczna – urwać z tortu kawałek dla siebie. Przykładem jest sprawa firmy PIK w rejonie Kuncewo Moskwy

image

Kliknij!  

W codziennym zachowaniu biurokracji i elit nasila się świadome i nieświadome ignorowanie jakichkolwiek konwencji społecznych. 

7. Jeśli w kraju w końcu powstanie zdolna do działania opozycja, nastąpi gwałtowne przyspieszenie rozwoju negatywnych tendencji dla Kremla. 

8. Po nagłej śmierci szefa GRU Sztabu Generalnego Rosyjskiej Federacji generała Igora Korobowa w wieku 62 lat (jego poprzednik generał Igor Sergun też zmarł nagle w wieku 59 lat) w kręgach wojskowych gwałtownie wzrosły nastroje na rzecz neutralności w przypadku kryzysu politycznego.

A co z pytaniem zawartym w tytule notki?

Decyzja jest w gestii Putina. 

Konieczne jednak będzie przygotowanie przez Kreml wielu nasilających się antyrosyjskich prowokacji Ukrainy. 

Być może właśnie nastąpiła taka pierwsza prowokacja ukraińska na morzu Azowskim?

Jeśli Putin podejmie decyzję, to wszystko zakończy się tak:  

image

Wykop Skomentuj149
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka