15 obserwujących
827 notek
1910k odsłon
459 odsłon

Cierpisz na migrenę? Może Ci pomóc aplikacja Migraine Buddy

W Polsce na migrenę skarży się cztery miliony osób
W Polsce na migrenę skarży się cztery miliony osób
Wykop Skomentuj8

Aplikacja Migraine Buddy powinna zainteresować ok. 4 mln Polaków, bo tylu uskarża się na migrenę. Nie uleczy ich, ale pozwoli kontrolować dolegliwości.

Badania dowodzą, że można ograniczyć liczbę napadów migreny i skrócić czas ich trwania. Stąd pomysł na stworzenie Migraine Buddy, internetowego dzienniczka migrenowego, który został opracowany we współpracy z neurologami. Użytkownik tej aplikacji może otrzymywać raporty, które pokaże lekarzowi i pracodawcy (jeśli ten wątpi w dokuczliwość dolegliwości). 

W dzienniczku trzeba zapisywać: datę i porę dnia ataku migrenowego, czas trwania napadu, objawy ostrzegawcze, np. aurę, rodzaj, nasilenie i lokalizację bólu głowy, dolegliwości towarzyszące bólowi głowy, informacje o zażywanych lekach przeciwbólowych, ich dawkach i skuteczności, czynniki, które mogły spowodować atak migreny, np. warunki pogodowe, stan zdrowia, fazę cyklu miesiączkowego, ilość snu, aktywność fizyczną, sposób odżywiania, leki zażywane z powodu innej choroby. 

Dzięki  Migraine Buddy można się też zorientować, czy ból głowy, który akurat odczuwa, to na pewno migrena. Dolegliwość może mieć bowiem inne podłoże. 

Aplikacja ostrzega również przed warunkami atmosferycznymi, które mogą „przyciągnąć” migrenę – zbliżającą się burzą, frontem zimnego powietrza, strefą wysokiego ciśnienia czy nagłym skokiem ciśnienia. 

smartfon aplikacja migrena
Aplikacja Migraine Buddy zbiera dobre recenzje, jeśli chodzi o jej zawartość merytoryczną (zdjęcie ilustracyjne).


Aplikacja ma już ponad 1,3 mln pobrań. Na razie Migraine Buddy zbiera same dobre recenzje, jeśli chodzi o jej zawartość merytoryczną (gorzej ze stroną techniczną, bo użytkownicy smartfonów z systemem Android, wytykają jej niestabilność). Wspierają ją strony na Facebooku, Twitterze i Instagramie, gdzie użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami z chorobą. 

„Aplikacja Migraine Buddy ma funkcję kumpla, pozwala na rozmowę z innymi osobami mającymi migreny” – pisze założyciel tej grupy, Steffon. 

„Mam migreny od blisko 40 lat. Neurolodzy nie pomagają, bo mówią, że powinienem wyeliminować kofeinę i nadmiar cukru. Kiedyś moja żona zapytała mojego lekarza, dlaczego leczy objawy migreny, a nie szuka przyczyny. Odpowiedział: »Gdybym mógł znaleźć przyczynę, to bym zdobył Nagrodę Nobla«, wspomina Steffon”. 

I doradza: „Jeśli masz żonę (pewnie także męża – przyp. redakcji), naucz ją korzystać z aplikacji Migreny Buddy. Niech pozna twoje bóle głowy, żeby była na bieżąco”. 

image
Zrzuty ekranu aplikacji Migraine Buddy. 

Aplikacja działa w smartfonach, które mają system iOS 10.0 lub nowszy oraz tych, wyposażonych w systemem Android 4.2 (i nowszy). Jest dostępna w języku polskim. 

Migrena jest najczęściej występującym ciężkim bólem głowy. Współczesne leczenie migreny jest oparte na wielu grupach leków, postępowaniu niefarmakologicznym, toksynie botulinowej, preparatach biologicznych i technikach neurostymulacji.

KW


Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości