39 obserwujących
683 notki
891k odsłon
2802 odsłony

Poseł Braun zaorał w Sejmie wicepremiera Glińskiego

Wykop Skomentuj81

Niedawno napisałem notkę o wystąpieniu Grzegorza Brauna, który wnioskiem formalnym opóźnił expose premiera. Wniosek oczywiście odrzucono, premier swoje expose wygłosił, ale z posła Brauna z tego tytułu poczęto robić na gwałt błazna sejmowego. 

Zaczęto kpić na wszelkie sposoby z posła, bo jak się nie ma argumentów za, i co oczywiste do tego zgodnych z prawdą, to czyni się wszystko aby głoszącego prawdę  wszem i wobec ośmieszyć, poniżyć, a na koniec przypiąć mu łatkę idioty. Tak też poczyniono z posłem Konfederacji Grzegorzem Braunem. W jednej ze stacji radiowej ironicznie przypomniano nawet w tym celu fragment wiersza Gałczyńskiego, że "Polska jest jak ryba, a ludzie jak jej ości",  cytuję, bo tego wiersza nie znam, ale specjalnie myśleć nie trzeba, że wspomniany Konfederata stoi wyraźną ością w gardle nie tylko komunistom ale i socjalistom z IV RP. 

A  wszystko zaczęło się od tego, czego czcigodny Salon News nie raczył nawet zauważyć, że poseł Braun nie tylko zblokował premiera z jego expose, ale miał jeszcze  później odwagę w swoim komentarzu do expose zarzucić rządowi gorsze rzeczy.

W tym miejscu przerw, i napiszę, że po części nie zgodzę się z panem posłem Braunem, chociaż go doskonale rozumiem, bo wprawdzie wojsk żadnych nie powinno być w Polsce, to jednak jesteśmy w sojuszu zwanym NATO, papierowym - nie papierowym, tego historia wojen jeszcze nam nie zdefiniowała,  niemniej wspomniane wojska sojusznicze, rzeczywiście zostały tak rozlokowane w granicach Rzeczpospolitej i w takim miejscu, że nie wiadomo kogo mają w rezultacie bronić, czy Polski czy też niemieckiego sąsiada, co pozwala snuć  rozważania o zdradzie. Z tego tytułu jak powiedział Braun, "mimo że tyle pięknych słów padło dzisiaj"  Konfederacja solidarnie braw premierowi nie biła.

Poseł Braun miał też czelność zacytować wiersz umiłowanym przywódcom , co uczyniło go z tego powodu w oczach mediów honorowym klownem sejmowym.  

Ale dlaczego tak się stało należałoby już zapytać wpierw samego premiera. Niestety nasz premier zawsze jest bez winy. Tymczasem to czcigodny premier chcąc podrasować swoje expose powołał się w dobroci swego serca na ducha wielkiego poety Norwida. Z tego tytułu w swoim komentarzu do premierowego expose poseł Braun również się do takowego odwołał,  czyli do Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego przypominając premierowi fragment  przedwojennego wiersza poety:

"Jeżeli tedy sanki usłyszysz i dzwonki ich tajemnicze,

wiedz: to minister w skupionej ciszy nacisnął taki guziczek,

że gwiazdki dzwonią i gwiazdki lśnią

nad miastem i nad wsią"

Po czym gorzko skomentował:   "Jesteście grupą rekonstrukcji historycznej sanacji".

Po tych słowach odezwał się wicepremier Gliński, który  odparł, że słowa posła Brauna to "dla rządu komplement".  Co Braun błyskawicznie spuentował w swoim stylu zamykając ostatecznie  wicepremierowi usta.

"Dla pana to komplement. Nad pańskim biurkiem, ministrze, wisi naturalnej wielkości, jeśli dobrze pamiętam, Kostka-Potocki, z piekła rodem, wielki mistrz Wielkiej Masonerii w Polsce. Więc dla pana to są najlepsze wzorce, my się od nich odżegnujemy, my je potępiamy."

Po czym mówił dalej

"Mówili tu o obronie życia ludzie, którzy zamietli pod dywan sprawę bezpieczeństwa życia ludzkiego. Mówili o bezpieczeństwie narodowym ludzie, którzy jego gwarancji upatrują w sprowadzaniu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej. I to jest zdrada, ale wysoka izba oswoiła się z tą fałszywą doktryną bezpieczeństwa narodowego do tego stopnia, że nikt nie reaguje."

Z kolei ministra Kościńskiego nazwał

"anonimowym dla  opinii publicznej, którego biografia  rozpoczęła się dopiero po pięćdziesiątce, jako serdecznego kolegi premiera".

Była to niewątpliwe aluzja do dawnej afery z wykształceniem Kwaśniewskiego. "To jest obraza wysokiej izby, proponować takiego ministra" - dodał poseł Braun.

Natomiast szef Ruchu Narodowego poseł Winnicki określił expose premiera jako "kontynuację ideologii ciepłej wody w kranie."


media narodowe, Rzeczpospolita

Wykop Skomentuj81
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka