34 obserwujących
626 notek
792k odsłony
228 odsłon

ABW udaremniło zamach

Wykop Skomentuj6

Zerknąłem w sondaż IBRIS dotyczący aborcji, religii, związków partnerskich i imigrantów.  Powiedzmy, że Polacy są   w tych punktach w większości na NIE, powiedzmy, bo  bariera zaczyna robić się niepokojąco  krucha. Skupię się tutaj na imigrantach. Na zadane pytanie: "Czy Polska powinna przyjmować imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu?"  56,9 % badanych było wprawdzie przeciw, ale już 42,4% Polaków opowiedziało się za tym aby ci ludzie osiedlali się bezproblemowo w naszym kraju. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma Kościół katolicki, który  powiela nauki  papieża Franciszka, bo aż 35%  ze wspomnianych 42,4 % ankietowanych  to osoby deklarujące się jako "wierzące i praktykujące".

Przyznam niepokojący to trend, tym bardziej że zaledwie kilka dni temu został zatrzymany przez ABW Ukrainiec Maksym S., który kilka miesięcy temu przeszedł na islam i przybrał imię Muhamat. Zatrzymany przez  islamista planował w Polsce zamach z użyciem samochodu pułapki na centrum handlowe.

“W toku postępowania prokurator ustalił, że Maksym S. mieszkający w Polsce, od dwóch miesięcy, swym zachowaniem w relacjach z innymi osobami wzbudzał uzasadnione obawy, że czyni przygotowania do przeprowadzenia eksplozji materiałów wybuchowych, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Zachowania Maksyma S., stanowiące groźbę popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym, doprowadziły do poważnego zastraszenia jego współpracowników i współlokatorów. Maksym S. został zatrzymany 4 grudnia 2019 roku. Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej 6 grudnia 2019 roku przedstawił zatrzymanemu zarzut przygotowania do zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwopalnych albo innego gwałtownego wyzwolenia energii. Przygotowania te polegały na wejściu w porozumienie z innymi osobami o radykalnych poglądach religijnych, wyrażaniu gotowości do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego polegającego na zdetonowaniu „samochodu pułapki” w obiektach użyteczności publicznej oraz uzyskiwanie środków w postaci pieniędzy oraz broni. Czyny te kwalifikowane są z art. 168 kodeksu karnego w zw. z art. 163 par. 1 pkt 3 kk."

No to Wesołych Świąt zwolennicy multi-kulti.

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka