38 obserwujących
715 notek
916k odsłon
140 odsłon

Co dalej?

Wykop Skomentuj4

Nie wiem co wystąpiło w Jarosława Kaczyńskiego. Jaki diabeł go opętał, że z takim trudem wcieloną w czyn myśl postanowił od momentu pierwszej tzw. rekonstrukcji sukcesywnie podgryzać. Gdzie tkwi przyczyna? Mówimy że za wszystko odpowiada jego chciwość na władzę absolutną, starość i zmęczenie dowodzeniem, polityczne kunktatorstwo czy wreszcie mistrzowska strategia na wykończenie totalnej opozycji. W pewnym sensie racja tkwi we wszystkim.

Jarosław Kaczyński z bratem szukali władzy, a to że miała być ona absolutna ze wskaazaniem na JK zaświadczyło  zwycięstwo Lecha Kaczyńskiego w wyborach na prezydenta RP, i jego publicznie zameldowanie prezesowi PiS o wykonaniu zadania.

To mieli w planie i tym się z całą mocą zajęli, a że taka władza również obok tego nie dopuszcza do siebie jakiejkolwiek myśli demokratycznej, która mogłaby jej zaszkodzić, gdyż bazuje wyłacznie na własnym zamyśle, zaczęło się sukcesywne wycinanie opozycji narodowej oraz schlebianie obcym,  a takim było podpisanie przez Lecha Kaczyńskiego anty polskiego Traktatu Lizbońskiego.

Że Polacy kupili motyw, iż PiS to partia prawicowa? Dlaczego by mieki nie kupić? Polacy w dużej mierze są prawicowcami. Idee socjalistyczne jakie w nas podróżują wynikają bardziej z empatii, naturalnego zachowania niż zamiłowania politycznego. Natomiast wstrzykiwane nam latami cechy komunistyczne darzymy ustawicznie z prostolinijną wrogością.

Gdyby bracia wystąpili z ofertą jaką PiS przekazuje Polakom dzisiaj nie osiągnęliby zamierzonych celów. Temu służyło wbijanie do głów potencjalnym wyborcom, że są partią prawicową, narodową i co istotne oraz najważniejsze chrześcijańską.

Popierając obecnie Konfederację zakładam więc podobny wątek co z PiS, albiwiem mam na uwadze nie tyle obecność  JKM, co pojawianie się na trybunach Konfederatow pana Tanajno.

Reasumując. Jarosław Kaczyński szukał władzy absolutnej. Udało mu się ją z bratem zdobyć. Kiedy ją zdobył pokazał z czasem inną twarz, zupełnie odmienną od tej kiedy był sam w opozycji, do której obecnie ustawiczniej est mu blisko, pod warunkiem że ta się nieco zmodyfikuje.

Wówczas nie chciała.

Donald Tusk odrzucił  w 2005 roku zaproszenie do tanga, gdyż on również chciał być prowadzącym.

Proszę zwrócić uwagę także i na to jakimi ludźmi otaczali się bracia, skąd ci ludzie politycznie się wywodzili i jak się później zachowali wobe braci, kiedy nie uznali w pewnym momencie zaproponowanej formy władzy. Ile było volt i dezercji, co zostało jeszcze bardziej uwypuklone teraz, podczas ostatniego głosowania  nad losem zwierząt, gdzie oddanie głosu wedle własnego sumienia zaskutkowało z automatu karą z ręki prezesa PiS.

W tym miejscu powinienem zapytać:  o jaką Polskę toczona była więc ta wieloletnia batalia braci Kaczyńskich w której to niepozorne politycznie Porozumienie Centrum aby przejść dalej zmieniło celowo swą nazwę na bardziej chwytliwą jako  Prawo i Sprawiedliwość wpisując sobie w kampanię równie chwytliwe pro narodowe cele, których w żadnym razie nie zamierzalo osiągnąć?

Jak wiemy kłamstwo ma krótkie nogi. Ambicje  Kaczyńskiego jednakże pozostają, ale nie mogą już one stanowić takiej siły jaką miały na początku, albowiem pojawiły się pod adresem Kaczyńskiego oskarżenia, że budowana przez niego i śp. brata  Polska miała być Polską, owszem, ale nie dla Polaków.
Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka