42 obserwujących
752 notki
943k odsłony
280 odsłon

PiS: Ziobro z Konfederacją

Wykop Skomentuj1

Wiele się od tego czasu zadrzyło, ale chyba się jednak nie pomyliłem. Kropla nadal skrycie drąży skałę.

https://www.salon24.pl/u/zefirek/1076256,ziobro-z-konfederacja-a-pis-z-po-i-psl-em.

A skąd było to moje przypuszczenie, które dzisiaj nadal funkcjonuje? A stąd, z "Tematu Dnia", audycji Mediów Narodowych, gdzie spotkali się  Dobromir Sośnierz z Konfederacji z politykiem PiS Tomaszem Rzymkowskim.

"Konfederacja ma bliżej do ministra Ziobro niż ja. (...)  Chwalicie ministra Ziobro, tak aktywnie działa na arenie międzynarodowej, a coś słabo idzie reforma wymiaru sprawiedliwości".

Są to słowa polityka PiS pana Rzymkowskiego.

Skoro on mówi o tym tak oficjalnie, to niewykluczone że reszta aktywu PiS myśli podobnie.

Zresztą, Ziobro jest dla Nowogrodzkiej większym zagrożeniem niż srebrny pan Gowin. ZZ o tym doskonale, wie, więc dla doraźnych zysków, podpisał umowę poddańczą, którą w każdej chwili jest w stanie  PiS-owi wypowiedzieć. Podobnie myśli również prezes PiS, tak więc ogłoszone w mediach pojednanie obu panów jest niczym cienki lód na przedzimiu.

Dalej pojadę już cytatem z Mediów Nardowych.

"Politycy komentowali również słowa rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej, która powiedziała we wtorek, że „stanowisko Polski w sprawie negocjacji budżetowych w UE jest niezmienne: Polska zabiega, by to UE stosowała zasadę praworządności i żeby ta zasada dotyczyła wszystkich członków UE”. Jednocześnie zapewniła, że „polexitu nie będzie”.

– Takiego tematu jak polexit nie ma na agendzie – zaznaczył poseł Rzymkowski. Z kolei Dobromir Sośnierz przekonywał, że skoro UE próbuje ograniczać suwerenność państw członkowskich, „to może lepiej z niej wyjść”.

Rzymkowski zarzucił Sośnierzowi, że Konfederacja głosując przeciwko negocjacjom PiS ws. unijnego budżetu, ustawiła się w jednym szeregu z totalną opozycją. – Mówi Pan nieprawdę – odpowiedział polityk Konfederacji.

W ocenie Dobromira Sośnierza w UE nie ma sojuszników, są tylko interesy (trudno nie odmówić mu racji  -dopis. Mikker ). Tomasz Rzymkowski przekonywał jednak, że rząd PiS może liczyć na wsparcie wielu państw w Europie."

Cokolwiek nie wkleić na "nie" lub "za", to są to ostatnie trzy lata rządów Dobrej Zmiany, w której tak wielu pokładało nadzieję. Ziobro o tym doskonale wie, więc szykuje sobie trampolinę, a Konfederacja  skrupulatnie odlicza czas do jej uruchomienia.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka