57 obserwujących
897 notek
1088k odsłon
  406   0

Rząd zlecił i sfinansuje projekt badawczy "Amantadyna"

Ruszają badania nad skutecznością Amantadyny. Trochę to dziwne, bo Amantadyna  jest znana w Polsce do kilkudziesięciu lat jako lek stosowany w leczeniu grypy Typu "A", ale dobre i to. W sprawę zaangażował się ostatecznie także rząd, prawdopodobnie dlatego, że również pośród ludzi rządu zrobiły się na tym punkcie - Amantadyny - rozbieżności, dlatego  zainwestował 6, 5 mln złotych w badania, co przyznam jest kwotą śmieszną, bo lek jak napisałem jest  znany nam od ponad pół wieku;

Ale może być też i tak, że rząd Morawieckiego poczuł, iż  przegiął tzw. "pałę" w udawaniu, że leczy covid 19, więc postanowił minimalną częścią swojej zdrowej twarzy i honoru wycofać się z imprezy, w co szczerze przyznam bardzo wątpię, bo gdyby było inaczej, to z doradztwa premierowego wyleciałby wcześniej prof. Horban. Dlatego finansowanie może być  jedynie ruchem pod publikę, rzutem na odwalonego, na zaciemnienie i tak ciemnej sytuacji w stylu: "Jak już tak chcieliście to macie".

Jak zwał tak zwał. Badania w każdym bądź razie ruszają.

"Liderem projektu dotyczącego zastosowania amantadyny w leczeniu objawów został Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie". - informuje portal media Narodowe.

Szpital  podpisał umowę dotyczącą finansowania przez Agencję Badań Medycznych badania nad zastosowaniem amantadyny w zapobieganiu progresji i leczeniu objawów COVID-19 – poinformowała w czwartek  rzeczniczka szpitala pani Alina Pospischil.

Do badań wytypowano 200 pacjentów chorych na covid z całej Polski. Są to osoby, co istotne, nie będące w stanie ciężkim. Po 2 tygodniach będzie można więc stwierdzić jak działa na nich Amantadyna.

"W badaniach wezmą udział: Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Pracownia Medycyny Rodzinnej, Kolegium Nauk Medycznych – Uniwersytet Rzeszowski, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Grudziądzu i, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie."

dr. Bognar... źle, wróć. dr.Bodnar czyli nowy układ krążenia.

Za karę od badań rządowych został odsunięty dr. Bodnar, który jako pierwszy rozpropagował w Polsce skuteczne leczenie grypy z Wuhan typu "A" z pomocą Amantadyny.

"Zostałem odsunięty od prowadzenia badań (…), nie mam wiedzy, jaki schemat podawania leków będzie sprawdzany, ani gwarancji, że będą to rzetelne badania. Mam wręcz informacje od personelu ośrodków, w których mają być prowadzone badania, że jest tam skrajnie negatywne nastawienie do terapii tym lekiem. Jaki sens mają więc badania? Ja amantadyną leczę COVID-19 od blisko roku i mam ponad tysiąc wyleczonych pacjentów – powiedział lekarz. – Wiem też, że prof. Rejdak, który kieruje projektem, ma inne spostrzeżenia dotyczące amantadyny, które znacznie różnią się od moich – zaznaczył."


cytaty za  medianarodowe.com

Lubię to! Skomentuj45 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości