Gorące tematy:

34 obserwujących
574 notki
739k odsłon
754 odsłony

Welcome to Islamfrance

Wykop Skomentuj12

Wczoraj pod notką Salonu News o wyniku wyborów prezydenckich we Francji salonowi  wielbiciele Emmanuela Macrona wiwatowali na jego cześć tak hucznie jakby wręcz miał on  rządzić w Polsce a nie we Francji. Jakby swoim zwycięstwem znokautował  wręcz prezesa PiS.

Nie chce mi się już więc z tego powodu opisywać  po raz kolejny  utopii w której brodzą krzewiciele  demokracji ludowej w "faszystowskim kraju" jakim jest Polska, bo będzie to wołanie na puszczy. Mogę jedynie powtórzyć, co napisałem wczoraj w komentarzu pod notką Salonu News, że dobrze się stało co stać się miało.

Niemniej, w jaki sposób  wraz z wyborem Macrona zacznie obumierać Francja jeszcze nie wiadomo, gdyż na ten moment jest to melodia przyszlości, ale już teraz zapewniam, że muzułmańska przepaść w którą wrzucili się wczoraj na własną prośbę sami Francuzi, a której dno za pewien czas równie sami boleśnie odczują, tutaj w  Polsce będzie tradycyjnie przedstawiana przez polskich sympatyków Macrona jako wyłączna wina PiS, rządu Beaty Szydło i samego  prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Dlatego dla zainteresowanych  "romanistyką", bo przecież problem francuski do wyborów parlamentarnych będzie w Kraju nad Wisłą na jakiś czas zamknięty, przytoczę gorzki tekst z Niewygodnego Info. Przytoczę aby czytelnicy wyczuli to, co zgodnie ze swoją obietnicą wyborczą  zapewne uczni z V Republiką jej ósmy prezydent  Emmanuel Macron.

Miłej lektury.


"Francja była wczoraj na ustach całego świata. Odgrażający się Polsce Emmanuel Macron zwyciężył tam w drugiej turze wyborów prezydenckich. Jedno jest pewne - przez najbliższe 5 lat będzie musiał rządzić najszybciej zmieniającym się kulturowo społeczeństwem w całej Europie. Dobrze widać to na przykładzie... liczby chrztów. W 1990 we Francji urodziło się 762 tys. dzieci. Ochrzczono 559 tys. (73 proc.). W 2015 we Francji urodziło się 760 tys. dzieci. Ochrzczono jedynie 226 tys. (29 proc.).

                              

            Według oficjalnych szacunków we Francji żyje ok. 5 milionów muzułmanów. Według nieoficjalnych szacunków społeczność muzułmańska we Francji to 7 milionów ludzi. Jedno jest pewne - w ciągu najbliższych lat będzie ona rosnąć powodując gigantyczne zmiany kulturowe we francuskim społeczeństwie. Przyczyny tego stanu rzeczy są co najmniej dwie - pierwsza tofantastyczny przyrost naturalny. Dzietność muzułmańskich kobiet jest znacznie wyższa od pozostałych (i to, w dużej części, tłumaczy znaczny spadek ochrzczonych dzieci między 1990 a 2015 r., przy zachowaniu podobnej liczby urodzeń). Drugi powód to imigracja. Spora część przybywających do Francji imigrantów wyznaje Allaha.

       W takich warunkach zmiany kulturowe są nieuniknione. Dalil Boubakeur, rektor Wielkiego Meczetu w Paryżu, podczas konwencji Związku Organizacji Islamskich Francji (UOIF) zażądał podwojenia liczby meczetów we Francji: - "Mamy 2200 meczetów i musimy podwoić ich liczbę w ciągu dwóch lat" - stwierdził w trakcie oficjalnego przemówienia. Uzasadniając swoje żądanie Boubakeur zauważył, że wspomniane 2200 meczetów to zbyt mało jak na największą społeczność muzułmańską w Europie Zachodniej.


Swego rodzaju "odpryskiem" zmian kulturowych jest również rosnący we Francji 
antysemityzm i chrystianofobia. Obecnie w ciągu roku dochodzi tam do około 2 tysięcy przestępstw i incydentów wymierzonych bezpośrednio w Żydów lub chrześcijan (napaści, prześladowania, profanacje miejsc kultu, mowa nienawiści). Jeszcze w 2006 roku w całej Francji odnotowano łącznie 275 przypadków chrystianofobii. W ciągu kolejnych lat liczba ataków drastycznie wzrosła, by w 2014 osiągnąć pułap 807. Podobnie rzecz się ma w przypadku aktów antysemickich. W 2014 roku odnotowano łącznie 1063 ataki wymierzone w Żydów, ich religię lub miejsca kultu, z czego aż 164 miało charakter czysto kryminalny."

 

Źródło: Michał Protaziuk (twitter.com)
Źródło: Francuscy muzułmanie chcą podwojenia liczby meczetów (Wprost.pl)
Źródło: Poland Among Safest European Countries for Jews Today, Says Holocaust Foundation Director (algemeiner.com)
Źródło: Wzrost ataków na Żydów. Najwięcej w Europie Zachodniej (PolskieRadio.pl) 
Źródło: Te dane porażają: chrystianofobia we Francji wzrasta! Coraz więcej ataków na chrześcijańskie miejsca kultu (PCh24.pl)


NIEWYGODNE.INFO.PL

   

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka