36 obserwujących
645 notek
832k odsłony
194 odsłony

Republika infantylnych d...pków

Wykop Skomentuj9

Szef Ruchu Autonomii Śląska nie przebierał w złości na Facebooku, po tym jak marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski wysłał głównodowodzącemu RAŚ zaproszenie do udziału w widowisku multimedialnym ("Rapsodia Śląska") z okazji wybuchu 1 Powstania Śląskiego pod patronatem prezydenta RP.

Może więc co niektórych dziwić napad wściekłości u człowieka, który jest wnukiem powstańca śląskiego oraz komisarza plebiscytowego na Śląsku, co oczywiście nie przeszkadza mu w ustawicznym szkalowaniu  państwa polskiego. Nie wiem jak politycy PiS, ale ja Herr Gorzelika, szefa RAS a przy tym członka Schlessien Regional Partei czym prędzej bym posłał za kratki, nie tylko za wcześniejsze słowa, w których deklarował publicznie, iż jest on Ślązakiem, a nie Polakiem, a więc  nie czuje się z tego powodu zobowiązany do lojalności wobec Polski, ale właśnie za te ostatnie.

Ja rozumiem że ktoś chce być na chama pierwszym volksturmistą niemieckiej V Kolumny w Polsce, ale wszystko ma swoje granice. Po otrzymaniu zaproszenia od marszałka województwa śląskiego Gorzelik  nie wytrzymał i napisał:

"Rozścierwia się, rozchamia na naszym Górnym Śląsku nacjonalistyczno-stepowa propaganda ze swą parcianą retoryką pierwszych sekretarzy. Polska w coraz większym stopniu staje się republiką infantylnych dupków, niedouczonych błaznów, pokrywających swą intelektualną mierność patosem cuchnącym stęchlizną powiatowych komitetów."

Zapachniało intensywnie niemieckim porządkiem i... Konradem Henleinem. Jerzy Gorzelik powinien więc uważać podwójnie. Kolega Konrad, szef SDP, wierny pomagier Adolfa Hitlera tak swoim gadaniem ustawił Niemców sudeckich w kontrze do Czechosłowacji, że ci później dostali od Czechów kopa w tyłek za sprawą dekretów Beneša , z tego powodu Henlein skrócił sobie po wojnie swe nędzne hitlerowskie życie w amerykańskim pierdlu szkłem od własnych okularów. O ile pamiętam Gorzelik to też okularnik, a Historia lubi się czasem okrutnie powtórzyć...oj, lubi. 

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale