w_koło_wojtek
prawda boli?!
3 obserwujących
192 notki
66k odsłon
157 odsłon

Kompromis aborcyjny

Wykop Skomentuj8

Kompromis aborcyjny

Temat ten jest bardzo ciekawy, bo wolność i dowolność obywatelki państwa zaczyna być regulowana przez prawo z uwzględnieniem nowych wynalazków naukowych.

Przede wszystkim trzeba zauważyć, że:

marksizm, komunizm, socjalizm, ukuły termin „zgniły kompromis”, potępiały kompromis i chciały go za wszelką cenę uniknąć.

Kompromis w tej formacji politycznej był niewidoczny, odbywał się na poziomie gabinetowym, a jawnym ostatecznym wynikiem była decyzja, która przesądzała: „tak albo nie”.

Dlatego sama nazwa „kompromis aborcyjny” budzi myśl, że jest to jakiś stan przejściowy między dawnym systemem politycznym, a nowym systemem, który jeszcze nie całkiem się ukonstytuował, i czyni jakieś ustępstwa względem przeszłości i ludzi, którzy tamten system tworzyli, a których potomkowie nawet nie wyobrażają sobie, że może być inaczej.

Kompromis aborcyjny, który był w Polsce, wyglądał rozsądnie na pierwszy rzut oka.

Aborcja dla:

1. Ciąży zagrażające życiu kobiety;

2. Ciąży dziecka obciążonego wadami, w tym genetycznymi.

3. Ciąży z gwałtu;

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aborcja_w_Polsce

Decyzja TK usuwająca punkt 2 tego wykazu jest przełomowa w tej sprawie, niezależnie od słuszności samego orzeczenia TK, bo każda matka, której odmówiono aborcji niepełnosprawnego dziecka, będzie mogła skarżyć państwo polskie o odszkodowanie i zadośćuczynienie z tego tytułu - państwo, które zmusiło ją do urodzenia wadliwego płodu, nie może się uchylić od odpowiedzialności za to.

Powstaje też zobowiązanie państwa, roszczenie względem państwa, w zakresie udzielania w najszerszym możliwym zakresie pomocy opiekuńczo-wychowawczej, jeżeli takie dziecko przeżyje.

Jest tu jeszcze jeden problem: dzieci z in vitro bywają potworami z samej istoty tej metody (bez rąk, bez nóg, bez połowy głowy lub z dwiema głowami – taka jest specyfika tej metody), wiec brak aborcji spowoduje rodzenie dziwolągów!

https://pl.wikipedia.org/wiki/Potw%C3%B3r

Oczywiście w miarę możliwości o dopuszczalności aborcji powinien na podstawie dokumentacji medycznej i specjalistycznej ekspertyzy decydować sąd!

Decyzja o aborcji powinna uwzględniać też wszystkie strony zaangażowane: kobietę ciężarną, jej partnera, dawczynię jaja, dawcę nasienia, itd.

Trzeba by było też obciążyć dodatkowymi obowiązkami służbę graniczną, by notowała przypadki wyjazdu kobiet w ciąży za granicę w celu dokonania aborcji.


Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka