Blog
zestawienia
zestawienia
37 obserwujących 39 notek 139232 odsłony
zestawienia, 22 września 2011 r.

34. Członkowie delegacji - jak znaleźli się na Okęciu?

 

Materiały opracowane albo uznane za ważne przez Blogerów i Komentatorów w blogu FYM-a. W tym  blogu  nie  komentujemy, służy on tylko do umieszczania pomocnych materiałów. Ewentualne komentarze, dopiski, uzupełnienia - prosimy umieszczać pod bieżącą notką FYM-a.

 

Notka uzupełniana

 

Szukamy klarownej odpowiedzi na tytułowe pytanie. Na razie udało sie ustalić bardzo niewiele. (Według miejsca zajmowanego w samolocie.):

 

KABINA  PILOTÓW           

 

 

Andzrzej Michalak

"tego koszmarnego 10 kwietnia nastawił zegarek na trzecia dwadzieścia" , s   prawdopodobnie wyszedl przed czwarta rano                  

prawdopodobnie wyszedl z domu przed czwartą rano

POMIESZCZENIE STEWARDESS

Natalia Januszko  

Natalii Januszko miało nie być w tym samolocie. O tym, że poleci do Smoleńska, stewardesa dowiedziała się w piątek wieczorem. Wtedy odebrała telefon i usłyszała polecenie przełożonej:"Koleżanka zachorowała, pracujesz w zastępstwie."(...)s. 28
Stewardesa Natalia Maria Januszko trzy dni wcześniej uczestniczyła w uroczystościach katyńskich wraz z premierem, Donaldem Tuskiem.(...)s. 96

 

SALONIK NR 1-

Lech Kaczyński

10 kwietnia dwukrotnie rozmawiali przez telefon. Po raz pierwszy o szóstej rano. Po raz drugi prezydent zadzwonił już z samolotu, z telefonu satelitarnego, dwadzieścia minut przed katastrofą.
- Nie odniosłem wrażenia, aby brat był czymkolwiek zaniepokojony bądź zdenerwowany - dodaje polityk. - Nie słyszałem również niczego niepokojacego w tle.(...)s.59
W sobotę 10 kwietnia, około godziny 8.20, doktor Smoszna odebrał telefon.(o ile wiadomo o tej porze dzwonił prezydent do brata(?))
Zadzwonił do niego prezydent i pytał o stan zdrowia mamy.
Udzielił mu informacji, uspokoił, że stan Jadwigi Kaczyńskiej jest stabilny. Przy okazji wyczuł, że prezydent jest w doskonałym nastroju.(...)
Wiedziałem, że samolot miał wylecieć o 7.00, a ladowanie miało być około 8.30.(...)
Nigdy wcześniej nie dzwonił do mnie z telefonu satelitarnego.(...)s.107

o 6 rano rozmawial z Jaroslawem przez telefon.

 

SALONIK NR 2-

(7 ciał z tego 1 osoba niezidentyfikowana, 6 osób zidentyfikowanych)

 

10. Ryszard Kaczorowski
11. Jerzy Szmajdziński
12. Władysław Stasiak

"... bardzo wczesnie wychodził (mieszkanie na Ochocie - ep). Pomachalam Mu i powiedziałam "To pa" Powiedzal, że będzie po siedemnastej."s 244

 

wyszedł bardzo wczesnie z mieszkania blisko lotniska

13. Krystyna Bochenek

"Krystyna Bochenek została w stolicy. W roli wicemarszałka Senatu do późnych godzin wieczornych prowadziła obrady tej izby. potem miała jeszcze spotkanie w sprawie kolejnej edycji konkursu Mistrz Mowy Polskiej. Następnego dnia, jeszcze przed wejściem do samolotu zadzwoniła do matki, powiedziała, że leci do Katynia i poprosiła, żeby oglądała uroczystości w telewizji.(...)
Krystyna Bochenek spóźniła się na samolot do Katynia. Dlatego trwały spekulacje jej znajomych, że może nie poleciała. Wśród ofiar katastrofy dość długo nie było jej nazwiska."(...)s.12

 podobno spóźniła się na samolot

14. Aleksander Szczygło

15. Pawel Wypych

16. Krzysztof Putra

17. Jacek Sasin

 

 

SALONIK NR 3-

( 18 ciał z tego 8 identyfikowanych na podstawie DNA )
 

18. Mariusz Handzlik

 

19. Grażyna Gęsicka
Wiadomości o Grażynie Gęsickiej były sprzeczne i zagadkowe. Mówiono nawet, że coś pokrzyżowało jej plany i nie zdążyła na samolot. Dlatego dzwoniono do niej kilkaset razy i ciagle zgłaszała sie poczta głosowa.(...)
Ale w sobotę rano jeszcze przez chwilę była nadzieja, że może spóźniła się na samolot. Takie dostawałem telefony. I nawet, gdy miałem potwierdzenie, że kierowca zawiózł ja na lotnisko, wciąż się łudziłem, że przyjechali za późno i nie wsiadła. Modliłem się. Dłuższy czas nie było informacji w mediach, że wyleciała do Katynia.
Jej nazwisko na jednych listach figurowało, na drugich nie.(...)s.45

kierowca zawiózł ją na lotnisko

 

20. Gen. Bronisław Kwiatkowski

21. Gen. Andrzej Błasik

22. Gen. Tadeusz Buk -

23. Admirał Andrzej Karweta

24. Gen.Kazimierz Gilarski

 

25. Gen.Włodzimierz Potasiński

Żona obudziła się godzinę po jego wyjściu. Zauważyła, że jest piękna pogoda. Nie miała jednak ważnych obowiązków, więc jeszcze się zdrzemnęła. Obudził ją dzwonek telefonu.(chodzi o żonę gen. Włodzimierza Potasińskiego-przyp. liberta).(...)s.23 . Znotki Cypriana Polaka:"Wedle relacji* żony generał Potasiński jechał samochodem z Krakowa do Warszawy.Nie wiadomo z tej relacji czy prowadził szofer czy sam generał i czy to był samochód służbowy. Jednakże gen. Potasiński miał wyjechać w sobotę pokonując odległość około 300 kilometrów. Optymalny czas podroży 4 godziny. ...W opisie, wspomnieniu pani generałowej Potasińskiej znajdziemy też inny opis który może zastanowić. Mianowicie wspomina że w przeddzień siedzieli długo wieczorem przy lampce wina. (godzinę). Tak, jakby żegnali się na długo. A przecież to kilkanaście godzin w praktyce było (licząc przejazdy samochodem z Krakowa do Warszawy i z powrotem). Rano patrzy na lampkę dopitą do połowy.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • dodane różne czasy odnajdywania czarnych skrzynek
  • dodany wątek gen. Petraeusa, śniegu i identyfikacji szczątków samolotu
  • dodane w maju 2016 hipotetyczna sekwencja wylotów z Okęcia wedle xL4

Tematy w dziale