55 obserwujących
5128 notek
1833k odsłony
  123   0

Teoria ewolucji i pandemia

Wokół pandemii krążą najrozmaitsze teorie na temat jej przyczyn. Spróbujmy bardziej racjonalnego podejścia do tej kwestii.

Pandemia budzi tak rozmaite reakcje z jednego prostego powodu, tego, że stanowiła kompletne zaskoczenie dla zepsutych demoliberalizmem umysłów. Nad wszystkim tak doskonale panujemy, a tu patrzcie, nie  do wiary, mały wirus zatrzymał świata. Rzecz niesłychana i oburzająca. Taki czarny łabędź nam tu przyfrunął znienacka.

Popatrzmy na pandemię z punktu widzenia teorii ewolucji. Wszelkie organizmy rozwijają się tam, gdzie znajdują sprzyjające środowisko. Podobnie dzieje się w przypadku koronawirusa, który doskonale odnalazł się w zglobalizowanym świecie ukształtowanym wedle ideologii i praktyki demoliberalizmu. Zaadaptował się w nim znakomicie. A to jest jeden z dowodów na jakość demoliberalizmu.

W demoliberalizmie nie liczy się prawda, więc trudno dojść do konsensusu w kwestii istoty tej zarazy i możliwych środków zaradczych. A skoro prawda się nie liczy, konsekwencją jest brak zaufania wobec wszelkich instytucji państwowych czy międzynarodowych i tego co one głoszą i czynią. Stąd obfitość najrozmaitszych teorii, w tym spiskowych. A niechęć do szczepionek staje się łatwo wytłumaczalna. Tak więc kwestia pandemii jest efektem specyfiki demoliberalizmu.

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale