53 obserwujących
5189 notek
1857k odsłon
  350   0

Zadupie intelektualne opozycji

Jak wygląda zaplecze czytaj: zadupie intelektualne opozycji ?

Wszyscy pewnie wiedzą jak, ale dodam te linki, żeby nie było wątpliwości:

https://wpolityce.pl/polityka/537103-przerazajace-dzieci-skanduja-z-lempart-aborcja-jest-ok

https://niezalezna.pl/377597-ja-pile-jestem-wk-na-wyplac-tak-przemawiala-pelnomocnik-zdanowskiej-ds-dzieci

Zachowania te wymownie demonstrują poziom tego środowiska. Więc jak można mówić o jakimkolwiek zapleczu intelektualnym opozycji?

Ziemkiewicz w "Chamie niezbuntowanym" pisze o tym, że prysł pod wpływem wydarzeń ostatnich lat mit wyższości Zachodu, na którym to micie zbudowały środowiska postkomunistyczne swoją strategię polityczną. Dalej pisze tak:

" Tak zwana klasa polityczna jeszcze tego nie zauważyła. Politycy i media obozu lew-lib wciąż tkwią głęboko w przekonaniu, że wystarczy Polaków postraszyć wyprowadzeniem z Europy czy choćby obcięciem funduszy, a ci wygnają precz pisowców i z płaczem rzucą się na kolona, błagać pookrągłostołowe nomenklatury, by raczyły wrócić i osłonić nas przed prorokowanym gniewem unijnych komisji i trybunałów, Gdy to przekonanie zawiodło i straszenie wyrzuceniem nas z UNii nie zmieniło wyborczych preferencji, lew-lib opozycja posunęła się na wybranej przed laty drodze dalej, przekraczając granicę, za którą niezgoda na kierunek rozwoju Polski zmieniła się w zdradę własnego państwa i narodu."

W kwestii praworządności w Polsce, weszła opozycja na ścieżkę ku Targowicy.

No i jak można mówić o zapleczu intelektualnym, które nie potrafi ocenić sytuacji społeczno-politycznej, rozeznać interesu narodowego ani opracować skutecznej strategii politycznej ?

Jak można mówić poważnie o zapleczu intelektualnym, jeśli owo zaplecze nie dostrzegło ewidentnej manipulacji z kreowaniem wydmuszki politycznej w postaci projektu "Platforma Obywatelska" tak szumnie fetowanego, no gdzie, jak nie w Hali Oliwii, lat temu dwadzieścia ? I przez te kolejne dwadzieścia lat trwa to bezmyślne polityczne mieszanie herbaty bez dodania cukru. Efekt jest jeden - doskonale określony przez blogera w s24 jako rzygolucja.

Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale