54 obserwujących
5169 notek
1848k odsłon
  575   1

Święta i świąteczna jakość muzyczna w TVP

Uwielbiam dobrą muzykę, ale stwierdziłem jakiś czas temu, że świecka muzyka, szczególnie pop, goni w piętkę i sprzęt HI-Fi odłączyłem, preferując ciszę.

Porzucam tę muzyczną ascezę tylko raz w roku, w okolicy Bożego Narodzenia, gdy TVP serwuje koncerty kolęd i pastorałek. A jest co oglądać i czego słuchać. To zapewne zasługa procesu, który zainicjowała Arka Noego, która wzbudziła muzyczny entuzjazm wśród najmłodszych pokoleń.

Teraz mamy efekt - polskie kolędy i pastorałki plus zespoły je znakomicie wykonujące to niewykorzystany potencjał kulturowy i ekonomiczny i może zapowiedź całkiem odmiennej przyszłości.

Pandemia sprawiła, że obecną Wielkanoc spędzamy w bardziej ograniczony sposób niż dotychczas i tylko w towarzystwie TVP. No i okazało się, że TVP zapewniło niezłą ucztę muzyczną w postaci rozmaitych koncertów. Oczywiście charakter świąt Wielkiejnocy różni się zdecydowanie od świąt Bożego Narodzenie i muzyka też. Tu jest potrzebna inna wrażliwość muzyczna, więc dopracowanie koncepcji oferty muzycznej na ten okres wymagało dłuższego czasu, ale widać, że wykonawcy stają na wysokości zadania i trudno oderwać się od ekranu, A do tego jeszcze film biograficzny o Boccellim i koncert w jego wykonaniu. Ten okres też niesie ze sobą ogromny potencjał, szczególnie duchowy.

Bravo TVP !.

Koncerty świąteczne wymagają innego podejścia do życia, powagi i wysokiej kultury i byle chłam tu się na scenę nie prześlizgnie. Okazuje się oto, że, jak zwykle, tylko religia gwarantuje wysoką jakość.

Lubię to! Skomentuj58 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura