zetjot zetjot
239
BLOG

Nasz, polski problem ?

zetjot zetjot Historia Obserwuj temat Obserwuj notkę 10

Nasz, polski problem czyli przez nas wygenerowany ?

Bądźmy precyzyjni.

W tygodniku Sieci historyk prof. Bogdan Musiał wyjąśnia przyczyny sporu jaki rozgorzał wokół ustawy o mieniu bezspadkowym. Opis jest rzeczowy, ale w pewnym momencie BM stwierdza, że jest to "nasz polski problem", a to brzmi nieco dwuznacznie. Bo nie jest to mój problem i ludzi podobnych do mnie, bo to nie my go wygenerowaliśmy.

Główną przyczyną jest, według BM, ignorancja wielu środowisk na Zachodzie i w Izraelu co do charakteru okupacji niemieckiej i sowieckiej, czemu odpowiednio nie przeciwdziałaliśmy. Naszą winą jest więc finansowanie kłamstw Grabowskiego i Engleking z pieniędzy polskich podatników.

Ja jednak mam zastrzeżenia co do precyzji sformułowania "nasz" problem. Otóż problem ma charakter systemowy, a wynika on z działania układu postkomunistycznego, któremu na rękę była pedagogika wstydu i przemysł pogardy funkcjonalnie obniżająca poczucie wartości i samooceny Polaków. Ten proceder ochoczo uprawiały środowiska ukladu postkomunistycznego takie jak gazeta wyborcza  czy Polityka. Czyli mamy do czynienia z efektem strukturalnym i świadomym dzialaniem konkretnych sił politycznych.

Trzeba zmniejszyć wpływy układu na rozmaite polskie instytucje i odebrać finansowanie łachudrom.

zetjot
O mnie zetjot

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (10)

Inne tematy w dziale Kultura