55 obserwujących
5336 notek
1897k odsłon
  219   1

Czeska mentalność i polska targowica

Czy z idiotami warto dyskutować i polemizować ? Trzeba się tylko popukać w czoło i robić swoje. Jakiś idiota lamentuje nad brakiem wody u Czechów.

Opozycja i jej zwolennicy będą popierać działania obcych sił, będą wspierać Łukaszenkę, będą wspierać Niemcy, Francję i brukselską biurokrację, a teraz czeskie interesy i sabotowali interesy polskie.

Jest kopalnia w Turowie, na terenie Polski i Polska może robić tam co się nam podoba. Polska nie robi jednak niczego nadzwyczajnego, po prostu eksploatuje dobra naturalne i to w konkretnym spolecznym celu..

A że Czesi nie mają wody ? To ich problem. Nie wiedzą jak go rozwiązać? Rzymianie już ponad  2000 lat temu wiedzieli i budowali akwedukty. Mogli też rozmawiać bezpośrednio ze stroną polską.

Ale mentalność czeska przypomina trochę mentalnośc skorpiona ze słynnej anegdoty. Czy Czesi oddali nam polskie Zaolzie ? Oddali czy nie oddali ? Ktoś przeszkodził im oddać ? I co zrobili przez te parę wieków ze swoją własną państwowością i suwerennością ?

A czy w r. 1920, gdy Polska walczyła z bolszewikami, to czy to nie Czesi blokowali dostawy pomocy dla Polski, a na dodatek zajęli Zaolzie. ?

Czesi chcą się sami zdewoluować i samozlikwidować najwidoczniej. I tu widać pokrewieństwo czeskiej mentalności i polskiej targowicy.


Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale