55 obserwujących
5438 notek
1919k odsłon
  156   0

Przyczyny śmierci liberalizmu

Jak dowieść śmierci liberalizmu, o której mówią zarówno jego zwolennicy jak i przeciwnicy ?

Są różne metody, opierające się przede wszystkim na analizie historycznego rozwoju prądu umysłowego zwanego liberalizmem. Ale jest znacznie prostszy dowód odnoszący się bezpośrednio do umysłowości demoliberalnej.

Demoliberałowie ignorują naukę a w konsekwencji ignorują fakty, które świadczą o procesach społecznych. Królową nauk jest matematyka więc zadajmy liberałom proste pytania z tej dziedziny:

1. ile nóg musi mieć stół by stać stabilnie ?

2. ile punktów trzeba mieć by wyznaczyć linię prostą ?

Pytania te i odpowiedzi na nie służą do wyznaczenia logiki analizy społecznej. Jedno służy do wyznaczenia cech przestrzeni społecznej, drugie do ustalenia trendu rozwojowego. Jeżeli liberał nie jest w stanie określić pewnych cech matematycznych, nie będzie w stanie logicznie rozważąć cech  niezbędnych do konstrukcji społeczeństwa, ani nie będzie w stanie przewidzieć trajektorii losów swoich i partnerów.

Jeżeli liberałał żyje w teraźniejszości, która wyznacza przecież jeden tylko punkt na trajektorii życia, to ignoruje doświadczenia ludzi zyjących przed nim, czyli drugi punkt, a jak wiadomo do wyznaczenia linii prostej potrzeba dwóch punktów. Liberał zatem pozbawiony jest przyszłości, bo tej z jednego punktu nie da się określić. A brak przyszłości oznacza właśnie śmierć.


Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale