45 obserwujących
4926 notek
1766k odsłon
168 odsłon

Rach, ciach, i już żyjemy w raju

Wykop Skomentuj3

Niektórzy zwolennicy prawicy uznali, że skoro PIS zdobył władzę, tym samym wszystko powinno być załatwione, przestępcy powinni siedzieć w pudle w instytucjach doskonali fachowcy, a my powinniśmy się czuć jak pączki w maśle. Tymczasem ze zdziwieniem konstatują, że przestępcy nadal chodzą po ulicy, a nawet zasiadają w Sejmie, i jeszcze się odgrażają, na Polskę sypią się oskarzenia ze wszystkich stron i żądania wypłacenia odszkodowań za bezpańskie mienie pozydowskie. I cała ta polityka PISu to ich zdaniem jedna wielka ściema. PIS, PO - jedno zło.

Na tym właśnie polega polski słomiany ogień i dziadostwo intelektalne. PIS zdobył władzę, więc powinien nacisnąć odpowiednie guziki lub machnąć czarodziejską różdżką i rach, ciach, już żyjemy w raju. Ludzie ignorują fakt, że człowiek ma naturę dwoistą i zgodnie z tym, działaniom odgórnym, w skali makro, powinny automatycznie towarzyszyć zdecydowane działana oddolne, działania indywidualnych osób przyczyniające się do wprowadzania proponowanych zmian. 

Ludzie ignorują, jak pisałem w tekście o szarym czlowieku, że społeczeństwo jest systemem niezwykle złożonym, rozległą siecią relacji, w której trudno ustalić, co jest przyczyną, a co skutkiem, co jest szkodliwe, a co jest korzystne. W społeczeństwie tym żyją różni ludzie, którzy uczestniczą w rozmaitych grupach i środowiskach o zupełnie odmiennych idoświadczeniach, zapatrywaniach i interesach, do tego nienajlepiej wychowani czy wyksztalceni. I jeżeli ktoś sobie wyobraża, że ci wszyscy odmienni ludzie, za jednym naciśnięciem guzika przez Jarosława Kaczyńskiego, nagle zaczną działać jak jeden mąż, to się grubo myli.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo