46 obserwujących
4838 notek
1736k odsłon
461 odsłon

Komu przeszkadza tradycyjna tolerancja ?

Wykop Skomentuj71

Wydarzenia występujące w ostatnich latach w naszej zachodniej cywilizacji zaczynają się układać w wyraźny spójny obraz.

Jedną z najważniejszy cech tej cywilizacji jest wyjątkowy na tle świata szacunek dla jednostki i związana z tym tolerancja. Źródłem tej tolerancji jest jednak to co jest solą w oku ideologów lew-lib. Źródło to bowiem tkwi w chrześcijaństwie, które przypisuje Bogu pewne cechy. Jedną z tych cech jest Boskie pragnienie i wymóg czynienia dobra, ale zarazem temu pragnieniu i wymogowi towarzyszy tolerancja (ale nie akceptacja czy aprobata) dla grzesznej ludzkiej natury. 

Próba usunięcia chrześcijaństwa z naszej cywilizacji jest niezwykle groźnym zjawiskiem, bo usuwa źródło tolerancji i wprowadza nietolerancję, czego świadkami byliśmy w ostatnich paru miesiącach w związku z wydarzeniami towarzyszącymi propagandzie ideologii LGBT. Doskonale widać, jak demagające się dla siebie tolerancji w perwersyjnie rozszerzonym o element aprobaty znaczeniu środowiska LGBT ani myślą stosować zasadę tolerancji w odniesieniu do katolików. Tolerancja po prostu nie idze w parze z totalitaryzmem.

Tolerancja jest pod podwójną presją. Z jednej strony wzrasta nietolerakcja polityczna establishmentu lew-lib wobec konkurentów politycznych. Z drugiej strony rozmaite środowiska lewackie domagają się specjalnych przywilejów kosztem reszty społeczeństwa pod pozorem rekompensaty za wykluczenie rzekomo wynikajace z tradycyjnej nietolerancji.

Wykop Skomentuj71
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo