0 obserwujących
292 notki
291k odsłon
849 odsłon

Euronews po polsku: co dalej?

Wykop Skomentuj4

Powstała, była, zniknęła, nie ma jej, ale jednak jest, i może będzie – tak w ogromnym uproszczeniu można streścić historię polskiej wersji telewizji informacyjnej Euronews.

Kilka miesięcy temu pisałem tu o powstaniu owej polskiej wersji europejskiej telewizji informacyjnej Euronews. Potem nastąpił kilkumiesięczny okres różnych perypetii. Projekt pełnego, całodobowego serwisu polskiego w Euronews na razie raczej kuleje. Z różnych powodów nie powstała również, przynajmniej na razie, pełna ekipa dziennikarzy nadających w języku polskim.
 
Dla tych, którzy są wciąż zainteresowani naszą pracą, oto informacja o aktualnej sytuacji:
15 grudnia 2011 Euronews przestał nadawać na antenie programy w języku polskim, równolegle do innych wersji językowych. Zamiast tego powstała polska wersja portalu internetowego. Zawiera ona najważniejsze wiadomości ze świata, z naciskiem na Europę, choć nie tylko. Teraz piszemy dużo o prawyborach w USA, oczywiście o Syrii, o elektrowni atomowej na Litwie, o kryzysie strefy euro. Staramy się również zamieszczać informacje dotyczące Polski.
 
Niemal wszystkie zamieszczane na naszej stronie materiały są materiałami telewizyjnymi – oprócz tekstu można je obejrzeć w formie wideo, z komentarzami w języku polskim. Inaczej mówiąc, ci którzy lubią klikać, i którzy choć trochę lubią Euronews, mają dalej nas odbierać. W najbliższych dniach polski dziennik Euronews pojawi się zresztą jeszcze gdzie indziej, ale o tym napiszę więcej wkrótce.
 
Jeżeli o mnie chodzi, to od dawna obiecuję sobie, że będę częściej pisać w S24. Postaram się dotrzymać tej złożonej samemu sobie obietnicy. Zobaczymy, czy wytrwam w tym postanowieniu.
 
A na razie proszę odwiedzać polski Euronews po tym adresem:
 
 
I możemy również pogadać na polskiej stronie Euronews na fejsbuku:

www.facebook.com/euronewspl

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale