6 obserwujących
26 notek
32k odsłony
  410   1

Głódź. Na co czeka MON?

Pozbawić stopnia generalskiego może tylko wyrok sądu - powiedział PAP prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Warto jednak pamiętać, że gigantyczna kwota emerytury jaką pobiera Głódź z budżetu państwa, w związku ze stopniem generała jest już w gestii szefa MON.

W poniedziałek nuncjatura apostolska w Polsce poinformowała, że w wyniku zakończonego dochodzenia Stolica Apostolska podjęła w stosunku do abp. Sławoja Leszka Głódzia m.in. nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską, zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub w spotkaniach świeckich w archidiecezji gdańskiej i nakaz wpłaty z osobistych funduszy odpowiedniej sumy na rzecz Fundacji św. Józefa, z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć.

Wracając do resortu obrony. Dlaczego po 15 latach służby arcybiskup otrzymuje emeryturę przynależną generałom po 35 latach? Według MON Głódź dostaje obecnie między 10 a 17 tys. zł miesięcznie. 

Idźmy dalej. Na polecenie Watykanu, postępowanie kościelne w sprawie nieprawidłowości przy zgłaszaniu przestępstw seksualnych jakich miał się dopuścić abp Leszek Sławoj Głódź, prowadzi kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Postępowanie to w rzeczywistości uprawdopodabnia fakt, iż arcybiskup mógł tuszować pedofilię.

Przez 9 lat tuszował zbrodnie pedofilskie ks. Dymera, stosował mobbing wobec młodych księży i przyjmował korzyści majątkowe w związku z obsadzeniem kościelnych stanowisk. Dziś opływa w luksusy i żyje dostatnio na koszt podatnika. 

Zbigniew Nosowski, redaktor naczelny „Więzi”, prześledził historię procesu kościelnego Andrzeja Dymera od 1995 roku do dziś. Ujawnił m.in. treść wyroku kościelnego w sprawie Dymera z 2008 roku. Pokazał również, jak proces spowalniali lub torpedowali szczecińscy hierarchowie. 

I przede wszystkim wykazał, że za bezkarność Dymera odpowiada były już metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź. Generał.


Więcej 

Generał Głódź

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo