6 obserwujących
26 notek
32k odsłony
  1639   0

Lekarz Prezesa Kaczyńskiego w kontrze do Rządu

Tworząc szpitale tymczasowe, nie skorzystaliśmy z doświadczeń włoskich. To poważny błąd – mówi gen. prof. Grzegorz Gielerak w Rzepie, szef Wojskowego Instytutu Medycznego. Co więcej, dodaje, że to WIM miał organizować Szpital Tymczasowy na Stadionie Narodowym, a nie jak się stało, że za organizacjęł szpitala na "Narodowym", odpowiadał CSK MSWiA.

Na wstępie trzeba podkreślić, iż Gielerak to także lekarz osobisty Prezesa Kaczyńskiego. To przede wszystkim. Ale warto dodać, że Gielerak mówiąc o misji we Włoszech - kłamie, a mówiąc delikatnie, mija się z prawdą. 

Wojskowy Instytut Medyczny do Włoch wysłał trzech oficerów. Na tydzień. Jakie to w tym kontekście zdobyli oni doświadczenie? Na marginesie, sama misja w Lombardii trwała dłużej. Ale jej trzonem nie był WIM, a Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Zresztą, choćby w tygodniku "DoRzeczy" było dużo więcej.

Szef MON każdego dnia chwali się, za pośrednictwem serwisu Twitter zaangażowaniem Wojskowej Służby Zdrowia (WSZdr) w walkę z COVID-19. Jednocześnie minister Mariusz Błaszczak unika od wielu miesięcy odpowiedzi na kluczowe pytania, właśnie w kontekście kondycji WSZdr.

Odpowiedzi unika również minister Skurkiewicz. A warto przypomnieć, iż to właśnie on już ponad rok temu zapowiedział reaktywację WAM.

Już w 2018 roku liczba wakatów w Wojskowej Służbie Zdrowia (WSZ) przekroczyła 500, a niektóre placówki będące pod nadzorem MON i z przymiotnikiem „wojskowy” nie zatrudniały nawet jednego żołnierza.

Informacja o liczbie wakatów pojawiła się podczas posiedzenia senackiej komisji obrony w 2018 r. Ale to, co może niepokoić, to fakt, iż w tym samym czasie Departament Wojskowej Służby Zdrowia MON, udzielił zgody kolejnym oficerom medykom na skrócenie służby.

I choćby dlatego przed kierownictwem MON i Departamentu WSZdr stoi szereg decyzji do podjęcia. Wspomniane milczenie na zadawane pytania tym decyzjom nie pomaga.

Zresztą fikacji jest więcej. Szpital Narodowy nie płaci na czas faktur. Brak też podstawowej komunikacji. Może właśnie dlatego, Grzegorz Gielerak widząc te błędy, zwyczajnie atakuje.

Kończąc. Osób w pełni zaszczepionych jest 3 mln. Na 30 mln dorosłych Polaków. A szczepimy od grudnia ubiegłego roku.


 *Doświadczenie własne z pracy dla WIM.


Odprawa Wojskowej Służby Zdrowia u Prezydenta. Fakty i mity


Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości