Custor Matt Custor Matt
159
BLOG

Nowa herezja w Kościele. Wiara zależna od cybernetyki i siły mediów

Custor Matt Custor Matt Społeczeństwo Obserwuj notkę 6

Pewien wszystkim znany dostojnik kościelno-medialny (nazwiska nie podaję, aby uniknąć podejrzenia o prowokację) oficjalnie powiedział, że kościoły będą puste, jeśli nie będzie mediów do dyspozycji (link:   Dyrektor Radia Maryja: Kościoły będą puste, jeśli nie będziemy mieli mediów. Musimy się nauczyć tworzyć je i odczytywać).

Z tego wynika, że wiara w Boga zależna jest od mediów i ich jakości, a nie ma nic wspólnego z Łaską Bożą.

Dogmatyka kościelna oraz katechizm wyraźnie mówią, że wiara w Boga jest niezależna od człowieka, tym bardziej od jego uczynków i dzieł, a jest jedynie łaską.

Zatem uzależnianie wiary od techniki i cybernetyki jest kpiną z dogmatyki Kościoła. Media są potrzebne, ale nie mają wpływu na tzw. Zbawienie, ono nie jest zależne od radio czy tv. Pamiętaj, że Jezus głosił chwałę wiary ( Mt 15, 28), a nie reklamował telefony komórkowe czy nowoczesne media.

Mamy do czynienia z nowym podejściem do wiary, które nie ma oparcia w Tradycji kościelnej oraz uzasadnienia w Piśmie Świętym.

Owocem prawdziwej wiary powinno być uczestnictwo w życiu religijnym i liturgicznym, a nie zależność od techniki medialnej.

Lud nie jest już taki głupi jak za czasów feudalnych, ale oni tego nie pojmują! 

Custor Matt
O mnie Custor Matt

Tylko tchórze się nie śmieją! Mój kanał na YouTube: Matt Custor opowiada. Zobacz, a się wystraszysz! 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo