22 obserwujących
1241 notek
908k odsłon
  229   5

Skoro naczelny rabin apeluje do mnie, to ja apeluje do niego

Przeczytałem właśnie że prezydent Warszawy, kardynał Nycz oraz naczelny rabin Polski zachęcają do zbiórek na rzecz potrzebujących imigrantów przy granicy z Polską.

"W ostatnich tygodniach wszyscy ze smutkiem i niepokojem patrzymy na Wschód, gdzie na granicy polsko-białoruskiej, migranci i uchodźcy, w tym kobiety, dzieci oraz osoby starsze, doświadczają bólu, głodu i zimna, pozbawieni są opieki prawnej oraz medycznej" - piszą sygnatariusze listu. [...]

"Dlatego my – przedstawiciele Kościołów i wspólnot wyznaniowych Warszawy, razem z prezydentem Miasta Stołecznego Warszawy, chcemy dziś wspólnie ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, zarówno wierzącymi, jak i niewyznającymi żadnej religii, w sposób zdecydowany okazać współczucie i solidarność wobec potrzebujących migrantów i uchodźców" salon24

Czytam ten list i moje serce się wzruszyło. Przypomniałem sobie pewna maksymę: chcesz dać przykład, zacznij od siebie naczelny rabinie. Przecież duża część z nielegalnych migrantów jakich ściąga Łukaszenka do Mińska i na nasza granicę jest z Syrii. zapewne spotkamy tam też takich którzy przybyli z Libanu który jest przepełniony uchodźcami. Przecież to tuż przy granicy Izraela. Czyż nie byłoby pięknym gestem religijnym, społecznym, politycznym, ludzkim by naczelny rabin zaapelował do władz Izraela o przyjęcie czy też polepszenie materialnej sytuacji tych uchodźców? Społeczeństwo Izraela znane jest z miłosierdzia wiec zapewne przyklaśnie ochoczo tej inicjatywie. Po co uchodźcy mają ryzykować pieniądze i życie podróżując do reżimu Łukaszenki. Bliżej mają Izrael Ile to kosztów, ludzkich dramatów unikniemy gdy otrzymają pomoc na granicy Izraela?

Okażmy w sposób zdecydowany współczucie i solidarność wobec potrzebujących. Dlatego liczę i niecierpliwie czekam na apel który dzięki mojej skromnej inspiracji, naczelny rabin wystosuje do władz Izraela i społeczeństwa Żydowskiego by udzieliło pomocy uchodźcom z Syrii i tym koczującym w Libanie. Przynajmniej na czas zimy. Choć znając bezinteresowność, tolerancję i miłosierdzie z którego Żydzi są znani na całym świecie spodziewam się ogromnego odzewu i tysięcy uśmiechniętych muzułmanów których życie się tam poprawiło. Niecierpliwie czekam na odzew i pozdrawiam z całego serca. 


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka