23 obserwujących
1245 notek
910k odsłon
  1637   4

Polski Ład otrzymał szansę na zyskanie sympatii ogółu

"Polski Ład". Miał on w założeniu i w wielkim skrócie sprawiać że ogromna większość obywateli zyska dzięki niemu finansowo. Przez kilka niedociągnięć w przepisach już na starcie program ów stracił wiele z założonego sukcesu marketingowego.. W ostatnich dniach okazało się jednak że jest szansa na udany restart, na nowe otwarcie. Tym razem z zapewnionym szerokim poparciem i ogromną sympatią.. Okazało się że politycy stracą na Polskim Ładzie, średnio po około 1400 złotych.

Jak wiadomo grupą powszechnie nielubianą w społeczeństwie są politycy. Jest to wspólna cecha wszystkich elektoratów. Każda nowa partia która próbuje zaistnieć zaczyna od kardynalnych słów; polityka może być inna, polityka to służba. Dzieje się tak dlatego że politycy również mają świadomość tego nielubienia. 

Rządząca partia wprowadziła w życie, z początkiem roku swój sztandarowy w założeniu program "Polski Ład". Miał on w założeniu i w wielkim skrócie sprawiać że ogromna większość obywateli zyska dzięki niemu finansowo. Przez kilka niedociągnięć w przepisach już na starcie program ów stracił wiele z założonego sukcesu marketingowego..

W ostatnich dniach okazało się jednak że jest szansa na udany restart, na nowe otwarcie. Tym razem z zapewnionym szerokim poparciem i ogromną sympatią.. Okazało się że politycy stracą na Polskim Ładzie, średnio po około 1400 złotych. 

Niektóre media podało informację że ministerstwo finansów pracuje już co zrobić by tę stratę wyrównać... To byłby ogromny polityczny błąd.

Należy wszem i wobec ogłosić że obniżenie uposażeń było zaplanowane ponieważ politycy rządzący rozumieją że lepiej zarabiający MUSZĄ ponosić większe obciążenia. A politycy obozu rządzącego doskonale rozumieją że sami muszą dać przykład reszcie społeczeństwa. Razem musimy unieść ciężar chwilowych wyrzeczeń spowodowanych nałożeniem się kilku niezależnych od rządu przyczyn. Polityki Rosji, eko polityki UE oraz zmniejszenia na zachód dostaw towarów z Chin. 

Wobec takiego uzasadnienia nikt z polityków opozycji by nawet nie mógł pisnąć... 


Lubię to! Skomentuj45 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka