154 obserwujących
8139 notek
21471k odsłon
2100 odsłon

Zakopane. Prawie 67 tys. osób powitało 2020 rok na Równi Krupowej

Sylwester w Zakopanem. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Sylwester w Zakopanem. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Wykop Skomentuj86

Niemal 67 tys. osób witało Nowy Rok na zakopiańskiej Równi Krupowej, gdzie odbył się Sylwester Marzeń z TVP. Sylwestrowicze po północy zaczęli opuszczać Zakopane; na drogach utworzyły się korki. 

Na zakopiańskiej Równi Krupowej bawiono się na Sylwesterze Marzeń z Dwójką TVP. Przygotowane na 30 tys. osób sektory wypełniły się po brzegi. 

Zabawę w mieście pod Giewontem rozpoczął zespół Golec uOrkiestra & Gromee przebojem "Górą ty". Na sylwestrowej estradzie w Zakopanem wystąpili Natalia Oreiro, znana z serialu "Zbuntowany anioł", a także zwyciężczyni tegorocznej Eurowizji Junior Viki Gabor oraz Chris Norman, Zenon Martyniuk, Maryla Rodowicz, Weekend, Boys, Kombi, Stefano Terrazzino, Chico & The Gypsies, Modern Talking, Bayer Full, Smokie i inni. 

Zobacz galerię zdjęć:

Zakopane, Sylwester Marzeń z Dwójką. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Zakopane, Sylwester Marzeń z Dwójką. Fot. PAP/Grzegorz Momot Zakopane, Sylwester Marzeń z Dwójką. Fot. PAP/Grzegorz Momot Zakopane, Sylwester Marzeń z Dwójką. Fot. PAP/Grzegorz Momot Zakopane, Sylwester Marzeń z Dwójką. Fot. PAP/Grzegorz Momot Zakopane, Sylwester Marzeń z Dwójką. Fot. PAP/Grzegorz Momot Zakopane, Sylwester Marzeń z Dwójką. Fot. PAP/Grzegorz Momot Zakopane, Sylwester Marzeń z Dwójką. Fot. PAP/Grzegorz Momot +2 zdjęcia +3 zdjęcia
Sylwester w Zakopanem

Z policyjnych danych wynika, że 28 tys. 700 osób witało Nowy Rok w strefie imprezy masowej przy sylwestrowej estradzie na równi Krupowej, a wokół sektorów zgromadziło się dodatkowo 38 tys. osób – poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek. 

Zakopiańska policja w ostatnim dniu starego roku oraz w noc sylwestrową odnotowała niemal sto interwencji. Dotyczyły one głównie sprzeczek i awantur podczas bali sylwestrowych w lokalach. 

Po północy część sylwestrowych gości zaczęła wyjeżdżać z Zakopanego. Na Zakopiance utworzyły się korki. Policja kierowała ruchem. 

Jednym z poważniejszych incydentów podczas nocy sylwestrowej była awantura z użyciem noża przy jednym ze sklepów na zakopiańskiej Pardałówce. Sprawca ataku został zatrzymany przez policję. Poszkodowany z obrażeniami trafił do szpitala. Jego życiu nic nie zagraża – poinformował rzecznik policji. 

KWWykop Skomentuj86
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura