149 obserwujących
7792 notki
20512k odsłon
2258 odsłon

Pat w radiowej "Trójce". Nikt nie chce prowadzić Listy Przebojów po Niedźwieckim

Marek Niedźwiecki i Piotr Baron, fot. archiw. Darek Kawka/polskieradio.pl
Marek Niedźwiecki i Piotr Baron, fot. archiw. Darek Kawka/polskieradio.pl
Wykop Skomentuj139

Nadal nie wiadomo, kto zamiast Marka Niedźwieckiego poprowadzi najbliższe notowanie Listy Przebojów Trójki. Po aferze związanej z piosenką Kazika "Twój ból jest większy niż mój" z rozgłośni odeszli niemal wszyscy dotychczasowi prezenterzy LP3. Z kolei Piotr Baron zapowiada, że on poprowadzi na razie żadnego wydania listy.

- Mówię to łamiącym się głosem, bo cała ta sytuacja sprawia, że odebrano mi kawałek mojego życia - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Baron. Dziennikarz na razie pozostał w Trójce. - W związku z tym, że to tak ważna decyzja, to dam sobie czas do czerwca. Wtedy wracam po urlopie i podejmę decyzję - zaznaczył.

W redakcji muzycznej nikt nie chce podjąć się prowadzenia listy - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarze powtarzają informację, zasłyszaną od dyrektora Tomasza Kowalczewskiego, że ma on pełne poparcie zarządu Polskiego Radia i przede wszystkim Rady Mediów Narodowych, wierzy, że robi słusznie i nie przejmuje się ani odchodzącymi, ani buntownikami. W zamian za nich planuje ściągnąć do radia osoby, które kiedyś pracowały dla Trójki, a które zniknęły z niej, lub dziennikarzy z innych anten Polskiego Radia - Jedynki, czy nadawanej w internecie Czwórki.

Jedną z kandydatur na nowego prezentera Listy Przebojów oraz nowego szefa muzycznego w miejsce Piotra Metza miał być Marek Wiernik, ale zdecydowanie temu zaprzeczył: - Nie zamierzam prowadzić listy ani obejmować żadnego kierowniczego stanowiska w Trójce - poinformował.

Na giełdzie nazwisk do prowadzenia Listy Przebojów i niektórych programów pojawił się też nowy wicedyrektor Mirosław Rogalski.  - Stanowczo dementuję takie informacje. Nigdy nie prowadziłem list przebojów i nie zamierzam tego robić - podkreślił.

Rogalski może prędzej pojawić się jako prowadzący pasmo "Zapraszamy do Trójki". Był już gospodarzem porannych i popołudniowych wydań „Zapraszamy” w latach 1994-1996. Problemem może być jedynie łączenie przez Rogalskiego funkcji wicedyrektora i prowadzącego.

Jako dziennikarza, który może odegrać teraz większą rolę na antenie Trójki serwis Wirtualnemedia.pl wymienia Wojciecha Reszczyńskiego, który pracował już w stacji w latach 1982-1986 (prowadził m.in. „Zapraszamy do Trójki” i „Klub Trójki”). Trudno jednak wyobrazić go sobie jako prowadzącego kultową Listę przebojów.

- Będzie jakiś totalny chaos w piątek po godzinie 19.00. I jeśli znajdzie się ktoś, odważny „samobójca”, który siądzie wtedy przy mikrofonie, to po pierwsze szczerze mu współczuję. To niewyobrażalne, jak ten człowiek będzie miał trudną sytuację. Może też nie będzie listy, tylko jakiś inny program. Ale jeśli miałoby się wydarzyć coś, co byłoby karykaturalną próbą odbycia 1999 notowania, będzie to taki namacalny i bolesny dowód, że „Trójka” jest niszczona - powiedział Piotr Baron w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Z Trójki od początku tygodnia odeszli już Marek Niedźwiecki, Marcin Kydryński, Hirek Wrona, Piotr Kaczkowski, Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Olszański, Piotr Metz, Marcin Łukawski, Tomasz Rożek, Krystian Hanke i Piotr Stelmach.

Podczas piątkowego notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego podano, że pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Kierownictwo programu zablokowało stronę, gdzie publikowane są wyniki LP3, a głosowanie zostało unieważnione.

Dyrektor Programu Trzeciego Tomasz Kowalczewski podał, że podczas głosowania został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Taką opinię przedstawiła też prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, oświadczając, że unieważnienie piątkowej Listy Przebojów Trójki nie ma nic wspólnego z cenzurą. Dyrekcja Trójki zapowiedziała w poniedziałek zlecenie audytu Listy Przebojów na przestrzeni ostatnich lat i stworzenie regulaminu audycji.

jaWykop Skomentuj139
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura