154 obserwujących
7997 notek
21094k odsłony
3407 odsłon

"Amerykański projektant" chwali kreacje Agaty Dudy w "Wiadomościach". "On nie istnieje"

Christian Paul. fot. screen TVP
Christian Paul. fot. screen TVP
Wykop Skomentuj225

"Wiadomości" TVP w materiale o polskiej Pierwszej Damie zamieściły wypowiedź niejakiego Christiana Paula, podpisanego jako "amerykański projektant mody". Internauci po nieudanych poszukaniach w Internecie stwierdzili, że to zmyślona postać. 

Wybory prezydenckie odbędą się już w najbliższą niedzielę, dlatego jest to gorący temat w mediach. W poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości" bohaterką reportażu była Agata Duda. Telewizja Polska dokładnie wyliczyła aktywność pierwszej damy w trakcie kadencji męża. Zwrócono także uwagę na jej działalność. Niezależni eksperci ocenili w "Wiadomościach" także kreacje Agaty Dudy. Największą uwagę widzów zwrócił tajemniczy projektant mody, Christian Paul.

Christian Paul został przedstawiony jako amerykański projektant mody.

- W porównaniu z Melanią Trump obie pierwsze damy wyróżniają się na arenie międzynarodowej charakterem i międzynarodowym stylem - stwierdził.

Agata Duda i Melania Trump
Agata Duda i Melania Trump. fot. Kancelaria Prezydenta/Grzegorz Jakubowski

Internauci i komentatorzy szybko zauważyli, że Christian Paul jest nieznaną nikomu postacią. Sprawa dotycząca Christiana Paula wywołała ogromne podejrzenia i została uznana za próbę manipulacji ze strony TVP, ponieważ w sieci nie można znaleźć jakichkolwiek informacji na temat mężczyzny. Na Instagramie znaleziono jedno konto, które mogłoby ewentualnie pasować do eksperta modowego. Z profilu wynika, że "projektant, przedsiębiorca i pisarz" dzieli życie między Warszawą a Miami. Do tego obserwują go zaledwie 63 osoby. Z kolei na platformie LinkedIn Christian Paul przedstawia się jako przedsiębiorca oraz absolwent zarządzania i finansów na Robert Morris University of Chicago. Po emisji poniedziałkowych "Wiadomości" postanowił jednak zablokować swój profil w serwisie. Internauci zwróili też uwagę na konto Christiana Paula na YouTube, który około południa we wtorek 23 czerwca zaczął publikować na założonym w serwisie koncie materiały wideo, prezentujące kulisy sesji zdjęciowych z udziałem zatrudnianych przez niego modelek.

Christian Paul to nie pierwszy Amerykanin, który odegrał swoja rolę w kampanii wyborczej 2020. W niedzielę 21 czerwca 2020 podczas spotkania z wyborcami w Supraślu do Rafała Trzaskowskiego podszedł mężczyzna, który przedstawił się jako „Amerykanin z Wirginii”. Kandydat KO nie chciał jednak rozmawiać z mężczyzną, bo zauważył u niego udawany akcent.

KJ


Wykop Skomentuj225
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura