156 obserwujących
8388 notek
22058k odsłon
3599 odsłon

Jakimowicz porównał Bosaka do zwierzęcia w TVP INFO. Reakcja Magdaleny Ogórek

Jarosław Jakimowicz tworzy publicystyczny duet z Magdaleną Ogórek w TVP INFO.
Jarosław Jakimowicz tworzy publicystyczny duet z Magdaleną Ogórek w TVP INFO.
Wykop Skomentuj164

Aktor Jarosław Jakimowicz otrzymał szansę prowadzenia programu publicystycznego w TVP INFO i niemal od razu zszokował widzów. W trakcie programu na żywo zapytał Marka Jakubiaka, które zwierze futerkowe najbardziej przypomina posła Krzysztofa Bosaka. 

PiS skierował do Sejmu ustawę o ochronie zwierząt futerkowych, tzw. "piątkę dla zwierząt". Jarosław Kaczyński za pośrednictwem popularnego Tik-Toka zaapelował wszystkie siły polityczne do poparcia proponowanych rozwiązań. Chwalą je opozycyjni posłowie Lewicy. Straty odczują hodowcy zwierząt, którzy zapowiadają protesty i złoszczą się na brak rekompensat za zamknięcie branży w projekcie poselskim. Krzysztof Bosak należy do przeciwników ustawy i wstawia się za branżą rolniczą. Postanowił wykorzystać to prezenter TVP INFO, Jarosław Jakimowicz. 

- Jakie zwierzę futerkowe przypomina panu Krzysztof Bosak - zapytał celebryta Marka Jakubiaka, gościa programu "W kontrze". Magdalena Ogórek zakryła w tym momencie twarz i odparła: "O Jezu!". - Wiedziałam - dodała.

- Bardzo go lubię, ale wydaję mi się, że zagubił się w retorykach książkowych. Zirytował mnie mówiąc, że nie ma dowodu na to, że zwierzęta w klatach są nieszczęśliwe - odpowiedział na postawione pytanie Jakubiak, były kandydat na urząd prezydenta.

W obronę Krzysztofa Bosaka wziął historyk Sławomir Cenckiewicz, który nazwał audycję TVP INFO "przemysłem pogardy". W czasach rządów koalicji PO-PSL prawicowi publicyści w taki sposób określali poziom debaty dziennikarzy i obozu władzy z prezydentem Lechem Kaczyńskim. 

TVP! Jak tak można? W USA byście milion dolarów plus przeprosiny dla pana Bosaka mieli zasądzone. I jeszcze to propagują jako "top TVP info" na Twitterze. Żenada podkultury! Niszczyciele zasad i przemysł pogardy - ubolewał dyrektor Wojskowego Biura Historycznego. 

Do sytuacji w programie TVP INFO odniósł się sam Bosak. - Warto zwrócić, że - jak zwykle w takich sytuacjach - nikt z tych mędrców nie podjął merytorycznej polemiki - napisał poseł Konfederacji. 


GW


Wykop Skomentuj164
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura