166 obserwujących
9533 notki
24775k odsłon
  385   0

Schetyna o złych notowaniach PO i planach na przyszłość: „Trzeba zwalczać patologie”

Grzegorz Schetyna po powrocie Platformy Obywatelskiej zamierza zwalczać patologie. Fot. PAP
Grzegorz Schetyna po powrocie Platformy Obywatelskiej zamierza zwalczać patologie. Fot. PAP

Oczywiście, że nie jestem zadowolony z sondażowych wyników Platformy Obywatelskiej - powiedział w poniedziałkowym wywiadzie dla programu Tłit b. szef PO Grzegorz Schetyna pytany o ostatnie wyniki partii politycznych dla WP.

Z najnowszego sondażu dla Wirtualnej Polski, zrealizowanego przez United Survey wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatni weekend 33,2 proc. głosów otrzymałoby PiS, PO mogłaby liczyć na 18,5 proc. poparcia, a Polska 2050 Szymona Hołowni 13,2 proc.

Schetyna przypomniał, że wynik PO do Sejmu to było 27,5 proc., a gdy odchodził z przywództwa partii ponad 30 proc. w sondażach.

– Ja wiem, że sytuacja jest trudna, ale to do największej partii opozycyjnej powinien należeć pomysł, żeby zbudować zasady, wokół których skupi się opozycja. Uważam, że Polacy muszą mieć alternatywę dla złych rządów PiS – powiedział.

– Nie wystarczy krytykować i pokazywać patologie związane z Danielem Obajtkiem. To jest bardzo ważne, ale wyborcy muszą wiedzieć, że jeżeli nie zagłosują na PiS, jeżeli PiS ich skutecznie odstręczy od głosowania na siebie, a chcą się zaangażować w politykę i wiedzą, jak bardzo ważne są te wybory, muszą zobaczyć dobrą, programową i organizacyjną ofertę ze strony opozycji – podkreślił Schetyna.

– Dzisiaj to jest najważniejsze – dodał.

Jego zdaniem to największa partia opozycyjna zawsze będzie miała obowiązek, żeby taką propozycję przygotować, przedstawić i wokół niej budować porozumienie. – To jest zadanie dla Platformy Obywatelskiej, podobnie jak zrobił to Rafał Trzaskowski pomiędzy pierwszą a drugą turą wyborów prezydenckich - zorganizował całą opozycję – podkreślił.

– Wszystkie głosy wyborcze, które padły na opozycje i jeszcze więcej były przy Trzaskowskim – przypomniał lider PO. – To jest dla nas kierunek – dodał Schetyna w wywiadzie dla programu „Tłit”.

Zaznaczył, że w przyszłości - po zmianie władzy - niezbędna będzie komisja śledcza, żeby zająć się sprawą Obajtka i układów z nim związanych.

– Tu niezbędna będzie komisja śledcza, bo system tej zepsutej władzy i tych powiązań jest niesłychany. Powinna być komisja śledcza, bo my też powinniśmy ujawnić patologię tej sytuacji, w oparciu właśnie o to, co słyszymy o Obajtku codziennie, jego partyjnego awansu, ekskluzywnych relacji z Jarosławem Kaczyńskim – stwierdził Schetyna.

– To wszystko powinniśmy ujawnić i powinna zrobić to komisja śledcza w parlamencie, żeby wszyscy wiedzieli, że to jest dla nas - dla klasy politycznej, dla nas wszystkich - przykład, w jaki sposób trzeba zwalczać w Polsce patologie i żeby nigdy nie doszło do takich sytuacji w przyszłości – dodał.

KW

Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka