Kazimierz M. Ujazdowski i Ireneusz Raś dołączają do PSL-Koalicji Polskiej

Konferencja PSL-Koalicji Polskiej, fot. Facebook
Konferencja PSL-Koalicji Polskiej, fot. Facebook
Senator Koalicji Obywatelskiej Kazimierz Michał Ujazdowski oraz wykluczony z Platformy Obywatelskiej poseł Ireneusz Raś dołączą do PSL-Koalicji Polskiej.

Ujazdowski w drużynie PSL

Informacje potwierdził na antenie Polsat News Marek Biernacki. - Naszym celem jest budowa silnego centrum w Polsce - powiedział polityk. - Będzie efekt śnieżnej kuli, będziemy się zwiększać, będziemy zwiększać swoją aktywność i poparcie społeczne - dodał.

Władysław Kosiniak-Kamysz informując na konferencji prasowej o dołączeniu do senackiego koła KP-PSL dotychczasowego senatora KO Kazimierza Michała Ujazdowskiego podkreślił, iż pokazał on, że potrafi postawić się złu. - Panie senatorze, witamy w gronie Koalicji Polskiej. Jest to dla nas ogromny zaszczyt. Dziękujemy za to zaufanie. Zrobimy wszystko, żebyśmy tworzyli najlepszą możliwą drużynę - powiedział lider PSL, zwracając się do Ujazdowskiego.

Polecamy:

Szef ludowców poinformował też, że wspólnie z Ujazdowskim liderzy Koalicji Polskiej podpisali deklarację "o budowie silnego centrum na rzecz dobrego państwa".

"Polska wspólnym domem"

Ujazdowski podkreślił, że podjął decyzję o współpracy z Koalicją Polską dlatego, że "Polsce potrzebny jest silny, centrowy nurt opozycji". "I potrzebna jest odwaga w przeprowadzeniu reformy państwa" - dodał senator.

- Silny, centrowy nurt opozycji odbuduje wspólnotę polską, wspólnotę obywateli, przywróci pokój społeczny, co wymaga odrzucenia doktrynerstwa zarówno prawicowego, jak i lewicowego, zarówno nacjonalizmu, jak i radykalnego progresywizmu - powiedział Ujazdowski.

- Polska powinnam być dobrym domem dla wierzących i niewierzących, dla wszystkich grup społecznych, zarówno dla tych, którzy chcą publicznie manifestować swoją wiarę, jak i dla wszelkich mniejszości - dodał senator.

W jego ocenie, "dziś to Koalicja Polska jest tą formacją, która gwarantuje odrzucenie doktrynerstwa i budowę pokoju społecznego".

Klub Koalicji Polskiej liczy teraz 24 posłów.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka