Zbigniew Girzyński odpowiada Terleckiemu. Został skazany na „polityczną śmierć”

Zbigniew Girzyński odpowiada Terleckiemu. Został skazany na „polityczną śmierć”. Fot. PAP/Flickr.com
Zbigniew Girzyński odpowiada Terleckiemu. Został skazany na „polityczną śmierć”. Fot. PAP/Flickr.com
Zbigniew Girzyński zabrał głos ws. wypowiedzi, o jaką na jego temat pozwolił robie Ryszard Terlecki. Wicemarszałek Sejmu stwierdził w Sejmie, że PiS musi ostro reagować na poczynania posłów z koła „Wybór Polska”. - Czeka ich polityczna śmierć - powiedział Terlecki.

Zbigniew Girzyński skomentował na Twitterze artykuł, w którym zacytowano słowa wicemarszałka Sejmu. Ryszard Terlecki stwierdził we wtorek w Sejmie, że troje posłów, którzy wyszli z PiS „znajdą się poza obozem prawicy”. - Co ich czeka? - zapytał jeden z dziennikarzy.

Ryszard Terlecki o „politycznej śmierci” Girzyńskiego

- Polityczna śmierć, co tu dużo mówić - odparł Terlecki. Pytany o to, czy będą kolejne odejścia z PiS, wicemarszałek stwierdził: nie wiem, trudno powiedzieć. - W tej chwili jest taka aura właśnie sprzyjająca odchodzeniu, ale myślę, że po kongresie to się zmieni - powiedział polityk.

Ryszard Terlecki przyznał, że choć większość sejmowa „jest płynna”, to też „bezpieczna”. Wyjaśnił, że tak mocne słowa, jak te o „politycznej śmierci” muszą padać. - Nie ma na to rady - uciął wicemarszałek Sejmu.

Czytaj też:

Zbigniew Girzyński reaguje na słowa Terleckiego. „Socjalizm albo śmierć”

„Socjalizm albo śmierć. To już było i nie skończyło się dobrze dla tych, którzy to głosili” - skomentował Girzyński na Twitterze.

Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski w piątek ogłosili opuszczenie klubu parlamentarnego PiS i utworzenie koła poselskiego „Wybór Polska”. W ten sposób partia rządząca straciła w Sejmie formalną większość. Salon24.pl i portal Onet podały tę informację jako pierwsze w kraju.  

Zbigniew Girzyński zdążył zapowiedzieć już, że „Wybór Polska” rozważa zagłosowanie za odwołaniem ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. To wzbudziło nieprzychylne komentarze w obozie prawicy.

MD

Czytaj też: 

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka