Dziennikarka Marta Warchoł (po lewej) z dziewczyną. Fot. Instagram/Marta Warchoł
Dziennikarka Marta Warchoł (po lewej) z dziewczyną. Fot. Instagram/Marta Warchoł

Dziennikarka TVN24 należy do LGBT. Tak uczciła "miesiąc dumy" w sieci

Redakcja Redakcja LGBT Obserwuj temat Obserwuj notkę 69
Marta Warchoł, dziennikarka newsowa TVN24, pokazała w sieci zdjęcie namiętnego pocałunku z dziewczyną, producentką "Faktów" TVN - Iwoną Widomską. To nie pierwszy, głośny coming-out w ostatnim czasie.

"Miesiąc dumy, ale i urodziny" - napisała na Instagramie reporterka TVN24 Marta Warchoł. Na zdjęciu dziewczyny całują się na bulwarach w okolicy warszawskiego Mostu Świętokrzyskiego. Tak uczciły ważne święto dla społeczności LGBT. 

Czytaj: 

Jakie poglądy ma Magda Gessler? Piotr Ikonowicz uchylił rąbka tajemnicy

Teatr Bagatela w Krakowie. Henryk Jacek S. przed sądem. "Mobbing i nadużycia seksualne"

Warchoł od 8 lat związana jest z TVN, od dwóch relacjonuje najważniejsze wydarzenia w kraju, przeprowadza wywiady. Z kolei jej partnerka Iwona Widomska jest producentką "Faktów". Nic dziwnego, że jej wpis w mediach społecznościowych jest komentowany przez celebrytów z TVN. 

"Miesiąc dumy" zapoczątkowano w amerykańskim Stonewall - dokładnie 28 czerwca w 1969 roku LGBT po raz pierwszy głośno protestowało w walce o swoje prawa. To wspomnienie jest do dzisiaj są symbolem zabiegów o równouprawnienie dla społeczności nieheteroseksualnej. 

Warchoł to niejedyna postać z mediów, która dokonała coming-outu. Niedawno Andrzej Piaseczny przyznał, że jest gejem, podobnie jak trener personalny Quczaj, bloger Łukasz Jakóbiak. Pisarka i feministka Sylwia Chutnik również oznajmiła przynależność do związku jednopłciowego. 

Zobacz też: 

Pride Month 2021. O co chodzi? Historia Miesiąca Dumy

Rubik, Holland, Tokarczuk twarzami fundacji, która ma walczyć o prawa LGBT+ w Polsce


GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo