Rubik, Holland, Tokarczuk twarzami fundacji, która ma walczyć o prawa LGBT+ w Polsce

Fundacja wspierajaca LGBT+. fot.Equaversity Foundation
Fundacja wspierajaca LGBT+. fot.Equaversity Foundation
Olga Tokarczuk, Anja Rubik i Agnieszka Holland zostały ambasadorkami fundacji Equaversity Foundation (pol. Fundacja Równorodność), której celem jest walka z dyskryminacją osób LGBTQ+ w Polsce.

Powstała fundacja, która ma walczyć o prawa LGBT+

Jak mówią założyciele fundacji, której działalność została zainaugurowana 1 czerwca, musieli oni wziąć sprawy w swoje ręce, bo "na polski rząd nie można w temacie równouprawnienia liczyć". W ich ocenie społeczność LGBT+ w Polsce jest atakowana przez "potężny aparat państwowy i kościelny, a prawa konstytucyjne, leżące u podstaw Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ, są łamane każdego dnia".

"Trudna sytuacja mniejszości seksualnych w Polsce wymaga podjęcia konkretnych działań. Dlatego nasza organizacja zakłada, iż uda nam się społeczności LGBTQ+ pomóc. Będziemy zbierać pieniądze na całym świecie. Następnie te będą przekazywane w postaci grantów dla działających w Polsce stowarzyszeń walczących o równouprawnienie i tolerancję" - czytamy na stronie internetowej fundacji.

Ważne:

Holland, Tokarczuk, Rubik będą wspierać osoby LGBT+

Wśród ambasadorów fundacji znalazła się reżyserka Agnieszka Holland i jej córka (również reżyser) Kasia Adamik, modelka Anja Rubik, noblistka Olga Tokarczuk, piosenkarka Mary Komasa oraz aktor i model Antoni Porowski.

Jak wyjaśniają założycielki i założyciele Equaversity Foundation potrzeby są spore, bo i sporo w gestii tolerancji w ostatnich latach się zmieniło na gorsze. Bardzo ostre i negatywne słowa przeciwko homoseksualistom wypowiadali w ostatnich miesiącach m.in. przedstawiciele polskiego rządu, a także prezydent Andrzej Duda.

Z drugiej strony Anja Rubik czy Olga Tokarczuk są przekonane, że misja fundacji szybko przyniesie rezultaty, bo młodsze pokolenie Polaków jest nastawione bardzo tolerancyjnie względem mniejszości seksualnych.

Czytaj też:

KJ

Lubię to! Skomentuj90 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo