Zbigniew Ziobro chce pozwać Tuska za pomówienia. Jest reakcja

Donald Tusk może zostać pozwany przez Ziobrę za pomówienia. Jest reakcja. Fot. PAP
Donald Tusk może zostać pozwany przez Ziobrę za pomówienia. Jest reakcja. Fot. PAP
Zbigniew Ziobro zapowiedział złożenie pozwu przeciwko Donaldowi Tuskowi. Były premier i od niedawna ponownie szef PO zasugerował, że minister sprawiedliwości i jego małżonka oczekiwali haraczu za nie umieszczanie w więzieniu jednego z podejrzanych. Tusk ponownie zabrał w tej sprawie głos.

- Jeżeli moje wyrażenia były nieprecyzyjne, to proszę o zrozumienie i wybaczenie pana Ziobry i jego małżonki; nie miałem żadnych osobistych intencji, by ich dotknąć - powiedział Donald Tusk na konferencji w Szczecinie. To reakcja na zapowiedź pozwu ze strony szefa resortu sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro chce pozwać Tuska za pomówienia

Zbigniew Ziobro przekonywał, że w czasie niedzielnego przemówienia Tusk dopuścił się pomówień wobec jego i jego żony. Chodzi o wypowiedź, że „minister sprawiedliwości wraz ze swoją żoną oczekują haraczu, bo wsadzą kogoś do więzienia”. W poniedziałek, zapytany o te słowa, polityk odpowiadał bardziej wymijająco.

- Nie mam zielonego pojęcia, jakie zdarzenia miały miejsce, te opisane w reportażu Onetu, jaka była rola i czy w ogóle była rola ministra Ziobro - mówił Tusk. Chodzi o publikację portalu Onet o twórcy funduszu Griffin Real Estate Przemysławie Krychu. Po tym, jak został zatrzymany przez CBA w 2017 r., twierdził, że po wyjściu na wolność zaproponowano mu spotkanie ze Zbigniewem Ziobrą i jego żoną Patrycją Kotecką.

Czytaj dalej:

Krych w wywiadzie nie powiedział wprost, że prokurator generalny i jego żona oczekiwali haraczu. O próbę wymuszenia oskarżył kontrowersyjnego biznesmena Krzysztofa Porowskiego, który powoływał się na swe wpływy w CBA i ABW.

Donald Tusk nie odpuszcza Ziobrze ws. Nowaka. „Inscenizacja”

Tusk w poniedziałek zabrał też głos. ws. jego byłego ministra i szefa gabinetu politycznego. Sławomir Nowak ma zostać wkrótce oskarżony, a prokuratura zaprezentowała nowe dowody w śledztwie. 

- Werdykty sądów potwierdziły, że nie było powodu, by dalej trzymać w areszcie Sławomira Nowaka; z politycznych pobudek, z powodu partyjnych gier wewnątrz PiS-u inscenizuje się proces i skazanie, i robi to prokurator generalny - powiedział w Szczecinie b. premier Donald Tusk.

MD

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj48 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka