Bogna Janke: Pałac Prezydencki jest otwarty na spotkania. Zapraszam do dialogu

Uroczystość wręczenia nominacji w Kancelarii Prezydenta RP. Screen/Twitter/KPRP
Uroczystość wręczenia nominacji w Kancelarii Prezydenta RP. Screen/Twitter/KPRP
Prezydent RP powołał Bognę Janke na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Poniżej pierwsze wystąpienie minister Janke.

Dziś dokonały się ważne zmiany personalne w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Jednym z sekretarzy stanu została Bogna Janke, była szefowa Salon24.pl.

Prezydent zapowiedział, że Bogna Janke będzie odpowiedzialna w jego Kancelarii za dialog społeczny. - Znamy się od dobrych kilku lat i muszę powiedzieć, że Bogna Janke zawsze robiła na mnie ogromne wrażenie jako osoba, jako kobieta, takim niezwykłym ciepłem, spokojnym podejściem, umiejętnością słuchania drugiego człowieka i takim zainteresowaniem, które okazuje drugiemu człowiekowi, co jest rzadkie, co wymaga osobistych predyspozycji i osobistego talentu. Pani minister ten talent ma - powiedział Duda.

Polecamy:

Bogna Janke nowym ministrem w Kancelarii Prezydenta

Minister Czarnek o „cnotach niewieścich”: „A na jakie dziewczęta mają być wrażliwe?”

Wystąpienie Bogny Janke 

Nazywam się Bogna Janke. Jestem sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta. Będę zajmować się dialogiem społecznym.

Do tej pory byłam dziennikarką. Przez ostatnie lata prowadziłam portal, którego główną cechą był właśnie dialog. Do dyskusji na blogach zapraszałam osoby o różnych poglądach i różnej wrażliwości.

Jesteśmy dziś bardzo podzieleni. Z tego powodu trudno nam się ze sobą rozmawia. A dialog to przecież istota demokracji. Tylko wtedy, gdy ze sobą rozmawiamy – nawet, gdy mamy zupełnie inne spojrzenie na daną sprawę – możemy znaleźć punkty wspólne, wypracować kompromis i w efekcie zrobić krok naprzód. Rozmowa inspiruje, ułatwia, godzi.

Bogna Janke: Pałac Prezydencki otwarty na spotkania

Pałac Prezydencki jest otwarty na spotkania. Pan Prezydent Andrzej Duda obiecał to w swoich kampaniach wyborczych. I teraz chce ten element jeszcze wzmocnić. Zaproponował mi, abym w jego imieniu zaprosiła Państwa do rozmowy.

W Pałacu przy Krakowskim Przedmieściu jest szczególny mebel – Okrągły Stół. Niezależnie od naszych ocen tamtego wydarzenia, to właśnie rozmowy przy tym okrągłym stole trzydzieści lat temu obaliły komunizm.

Rozmowa jest potrzebna.

Porozmawiajmy o sprawach ważnych – ważnych dla naszego państwa, jak i dla naszego codziennego życia. Porozmawiajmy o tym, co tu i teraz, jak i o tym, jaką Polskę chcielibyśmy mieć za 10-20-30 lat.

Zapraszam do rozmowy.

KW

Czytaj dalej:

Były szef "GROM" oskarżony w sprawie Sławomira Nowaka. Przyznał się do winy

We Francji milion chętnych na szczepienia. Obowiązkowe szczepienia medyków!

Uciekł z Białorusi, w Polsce grozi mu więzienie. „Polacy są wspaniali, państwo bezduszne”

Pawłowicz poszła na wystawę Beksińskiego. Na jednym z obrazów zobaczyła... szefa Salon24

Szczepionki jadą z Polski na Wschód. "U nas zainteresowanie szczepieniami spada"

Lubię to! Skomentuj154 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka