Koncert zespołu Decapitated , fot. Facebook/Jarocin Festiwal
Koncert zespołu Decapitated , fot. Facebook/Jarocin Festiwal

Festiwal Jarocin. Jubileusz Dezertera, Armii, TSA i Happysad

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Legenda polskiego punk rocka - Dezerter - będzie świętować swoje 40-lecie podczas tegorocznego Festiwalu Jarocin, który właśnie się rozpoczyna. Na scenie pojawi się także grupa TSA, która 40 lat temu debiutowała w Jarocinie, Armia, która świętować będzie 30-lecie wydania płyty "Legenda", a Happysad - 20-lecie istnienia.

Fani są spragnieni koncertów

Tegoroczny festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak poinformowali organizatorzy, nie ma już w sprzedaży karnetów trzydniowych, ani biletów na sobotę i niedzielę. Została niewielka liczba wejściówek na piątek, pierwszy dzień imprezy.

- W każdy dzień w koncertach będzie uczestniczyć po kilka tysięcy widzów. Nie da się ukryć, że po ubiegłym roku, fani są spragnieni koncertów. Tym bardziej, że ubiegłoroczny festiwal z wiadomych powodów się nie odbył, a miała to być jego 50-rocznica. Bo właśnie w 1970 roku po raz pierwszy odbyły Wielkopolskie Rytmy Młodych, które później przekształciły się w festiwal w Jarocinie – powiedziała Magda Krzanowska, kierownik promocji Good Taste Production, organizatora wydarzenia.

Polecamy:

Spora grupa fanów do Jarocina przyjdzie z własnymi namiotami. Organizatorzy nawet powiększyli pole namiotowe, ale i tak wszystkie dodatkowe miejsca zostały wyprzedane.


Tylko polska muzyka z jednym wyjątkiem

Podczas trzydniowej imprezy zaprezentują się wyłącznie polskie zespoły. Jedynym zagranicznym reprezentantem będzie amerykańska wokalistka, ale na stałe mieszkająca w Puławach - Moriah Woods.

- W obecnej sytuacji i przy restrykcjach związanych z podróżami, zapraszanie zagranicznych artystów niesie za sobą duże ryzyko - wyjaśniła Krzanowska.

Jubileusze i rocznice

Tegoroczny Festiwal Jarocin upłynie pod znakiem jubileuszy i rocznic. Dezerter będzie obchodzić 40-urodziny, a nieco starszy TSA - 40. rocznicę pojawienia się na jarocińskiej scenie.

- Dezerter zapowiedział, że wykona też utwory z początku swojej działalności, gdy występował pod nazwą SS-20. Będą jeszcze inne jubileusze - Armia świętować będzie 30-lecie wydania kultowej płyty "Legenda", a Happysad - 20-lecie istnienia" - podkreśliła Krzanowska.

Gwiazdy Jarocin Festiwal

Podczas trzydniowego festiwalu zaprezentują się także m.in Luxtorpeda, Strachy Na Lachy, Muchy, Nocny Kochanek, Gutek, Daria Zawiałow i Krzysztof Zalewski. Z kolei Edyta Bartosiewicz będzie promowała swój nowy, wydany przed rokiem album "Ten moment", a na jedynym koncercie w tym roku pojawi się Hey. Wszystkie wydarzenia będą odbywać się na dwóch scenach, łącznie wystąpi blisko 40 artystów.

Artyści czytają dzieciom książki

Festiwal w Jarocinie to nie tylko koncerty - organizatorzy przygotowali kilka imprez towarzyszących, także dla najmłodszych uczestników. Dorośli będą mogli przyjść ze swoimi pociechami do Strefy Dziecka, która została zlokalizowana na terenie nowego amfiteatru w Parku Radolińskich. Wydarzenie odbędzie się w ramach promocji projektu bookstartowego i towarzyszącej mu kampanii społecznej pod hasłem "Mała książka – wielki człowiek". Oprócz animacji proczytelniczych, warsztatów plastycznych i konkursów dla dzieci przygotowano specjalne sesje czytań, w czasie których na scenie znani muzycy będą czytali dzieciom fragmenty książek wydanych przez Instytut Książki. Wśród czytających gwiazd znajdą się: muzycy zespołu Luxtorpeda, Grzegorz Kmita „Patyczak”, Nocny Kochanek ,Dariusz „Maleo” Malejonek, Tomasz Budzyński ,muzycy zespołu Happysad.

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura