6 Polaków praktycznie wykluczona z igrzysk w Tokio. Kuriozalny powód

Pływacy wciąż wykluczeni z IO w Tokio. Kuriozalny powód. Fot. Facebook Alicja Tchórz
Pływacy wciąż wykluczeni z IO w Tokio. Kuriozalny powód. Fot. Facebook Alicja Tchórz
Sześcioro zawodników z kadry pływaków niemal na pewno nie wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio - przyznał sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński. Jego zdaniem Polski Związek Pływacki popełnił błędy w procesie zgłaszania sportowców na zawody.

- Myślę, że jest niewielka szansa, by doprowadzić do sytuacji, by zostali dopuszczeni do startu - powiedział PAP sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński. Chodzi o udział sześciorga polskich pływaków w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

6 Polaków praktycznie wykluczona z igrzysk w Tokio. Kuriozalny powód

Zawodnicy są już od kilku dni w stolicy Japonii brali nawet udział w ślubowaniu olimpijskim. Trzy dni temu okazało się, że ich przylot do Tokio może się okazać jedynie wycieczką - jako zawodnicy z kwalifikacją olimpijską typu "B", musieli jeszcze dostać specjalne zaproszenia od światowej federacji pływackiej (FINA). Otrzymał je tylko jeden zawodnik z siedmioosobowego grona.

- Nie wiem, z jakiego powodu Polski Związek Pływacki podszedł do sprawy w ten sposób. My, jako Polski Komitet Olimpijski na to wpływu nie mieliśmy - zaznaczył sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński. Sprawą zbulwersowana jest medalistka olimpijska i wielokrotna mistrzyni w pływaniu, Otylia Jędrzejczak.


6 Polaków praktycznie wykluczona z igrzysk w Tokio. "Tu się nie da załatwić. Są przepisy"

Szef PZP Paweł Słomiński przyznał w rozmowie ze Sportowymi Faktami, że aby wspomniana szóstka wystąpiła w Tokio, FINA musi dogadać się z komitetem organizacyjnym, bo - jego zdaniem - obie organizacje przerzucają się odpowiedzialnością za tę decyzję. Liczy w tej kwestii także na aktywność PKOl.

- Takie myślenie, że można uruchomić jakieś kontakty, jest takie trochę polskie. Jesteśmy przyzwyczajeni, że można coś tam załatwić. Tu się nie da załatwić. Są przepisy, regulacje, ustalenia. Według mnie nikt nie zrobi wyjątku dla polskich pływaków (...) bo w przyszłości otworzyłaby furtkę dla innych dyscyplin w różnych sytuacjach - argumentował sekretarz generalny PKOl.

Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska, Paulina Peda, Mateusz Chowaniec, Jan Kozakiewicz i Jakub Kraska pechowcami

Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska, Paulina Peda, Mateusz Chowaniec, Jan Kozakiewicz i Jakub Kraska to pływacy, którzy przez błędy proceduralne mogą nie wystąpić na igrzyskach. Zawodnicy w mediach społecznościowych dają upust swojej frustracji.

Alicja Tchórz zmieściła w sieci filmik, w którym stwierdza, że o jej występie na igrzyskach w Tokio zadecyduje rzut monetą. Wybrała orła, ale pokazała, że na obu stronach monety są reszki.

Dzień przed wylotem do Tokio, pod znakiem zapytania stanął występ na igrzyskach Aleksandry Kowalczuk. Pojawiła się informacja o tym, że takewondzistka uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Ostatecznie zawodniczka dojedzie na igrzyska później.

https://m.salon24.pl/27250fadee5553e45cac97d9788f0c07,860,0,0,0.jpghttps://m.salon24.pl/27250fadee5553e45cac97d9788f0c07,860,0,0,0.jpgimage

MD

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport