Jakub B. zatrzymany. To syn prezesa NIK Mariana Banasia

Jakub B. zatrzymany. To syn prezesa NIK Mariana Banasia. Fot. CBA
Jakub B. zatrzymany. To syn prezesa NIK Mariana Banasia. Fot. CBA
Jakub B. - społeczny doradca Prezesa NIK - został zatrzymany przez CBA. Marian Banaś potwierdził, że chodzi o jego syna, którego funkcjonariusze zabrali prosto z lotniska, gdy wrócił z urlopu. Śledczy zarzucają mu nieprawidłowości finansowe i posługiwanie się fałszywymi dokumentami.

Jakub B. został zatrzymany na lotnisku Balice ok. godziny 13:30 - poinformował na Twitterze jego ojciec, Marian Banaś. Prezes NIK poinformował na Twitterze, że zatrzymania dokonali funkcjonariusze krakowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Jakub B. zatrzymany. To syn prezesa NIK Mariana Banasia

Śledztwo, w ramach którego zatrzymany został Jakub B., a także dyrektor Izby Skarbowej w Krakowie Tadeusz G., toczy się pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku. Syn prezesa NIK ma odpowiedzieć m.in. za składanie fałszywych oświadczeń majątkowych. Drugi z zatrzymanych miał mu umożliwić ten proceder.

Polecamy:

Materiał zgromadzony przez śledczych wskazuje, że Dyrektor Izby Skarbowej w Krakowie kilkukrotnie ujawnił osobie nieuprawnionej informacje, które uzyskał w toku prowadzonych czynności służbowych, przekraczając tym samym swoje uprawniania. Ustalono ponadto, że uzyskawszy informacje o popełnieniu przestępstw nie dopełnił ciążących na nim obowiązków i nie zawiadomił właściwych organów.

Syn prezesa NIK zatrzymany. Jest podejrzewany o oszustwa finansowe

Jak ustalono, drugi z zatrzymanych kilkukrotnie posługiwał się poświadczającymi nieprawdę dokumentami w toku prowadzonych rozliczeń z krakowskimi Urzędami Skarbowymi, jak również w celu uzyskania dofinansowania z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Po zakończeniu czynności procesowych mężczyźni zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, gdzie usłyszą zarzuty. Śledztwo jest w toku. Planowane są kolejne czynności.

Źródło: CBA

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj119 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka