Facebook, Google i Netflix chcą zmusić pracowników do szczepień

Pixabay
Pixabay
Te giganty technologiczne chcą zmusić swoich pracowników do szczepień. Komunikat, który otrzymali zatrudnieni jest niedwuznaczny - będą mogli wrócić do pracy, jeśli się zaszczepią.

Facebook, Google i Netflix nie pozostawiają wyboru

Największe firmy technologiczne przekazały swoim pracownikom, że jeśli chcą wrócić do pracy, muszą przyjąć szczepionkę na COVID-19. Google i Facebook oznajmili, że wszyscy pracownicy muszą zostać zaszczepieni przed powrotem do biura w październiku. Netflix zaś chce, by zaszczepili się wszyscy członkowie obsady i ekip z każdej produkcji.

Obowiązek dotyczący szczepień ma dotyczyć biur Google w USA w najbliższych tygodniach i Europy w nadchodzących miesiącach - przekazał w notatce do pracowników Sundar Pichai, CEO Google.

Pracownicy Google'a pracują bowiem w tej chwili zdalnie. Taki tryb pracy został niedawno przedłużony z września na 18 października w związku ze wzrostem liczby przypadków Covid-19 wywołanych wariantem Delta.

Zobacz także:

Facebook potwierdza przymusowe szczepienia wśród pracowników

Również Facebook planuje przywrócić pracę stacjonarną. Pracownicy z USA będą musieli wrócić do biur w październiku. W związku z tym szczepienia mają być obligatoryjne dla każdego.

"Po ponownym otwarciu naszych biur będziemy wymagać szczepienia każdego, kto przyjeżdża do pracy w którymkolwiek z naszych amerykańskich kampusów" - oznajmiła Lori Goler, wiceprezes Facebooka.

"Jak wdrożymy tę politykę, będzie zależeć od lokalnych warunków i przepisów. Będziemy mieli procedurę dla tych, którzy nie mogą zostać zaszczepieni z powodów medycznych lub innych i będziemy oceniać nasze podejście w innych regionach w miarę rozwoju sytuacji. Nieustannie współpracujemy z ekspertami, aby zapewnić, że w naszych planach powrotu do biura priorytetem będzie zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich" - dodaje.

Netflix zażąda szczepionek od wszystkich z obsady

Netflix jest pierwszm hollywoodzkim studiem, które zdecydowało się wdrożyć obowiązek szczepień dla pracowników. Nowa procedura ma obowiązywać wszystkich, którzy pracują w "Strefie A", a także obsady wszystkich amerykańskich produkcji oraz osób, które będą mieć z nimi bezpośredni kontakt.

Netflix zdecydował się jednak dopuścić pewne wyjątki, jeśli ktoś nie będzie mógł przyjąć szczepionki ze względu na wiek, przyczyny medyczne i religijne.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości