Katowice. 19-latka zginęła pod kołami autobusu

Katowice. 19-latka wpadła pod autobus. Internauci piszą o bójce i wepchnięciu. Fot. Facebook Miasta Katowice
Katowice. 19-latka wpadła pod autobus. Internauci piszą o bójce i wepchnięciu. Fot. Facebook Miasta Katowice
19-letnia dziewczyna zginęła w sobotę rano pod kołami autobusu miejskiego w ścisłym centrum Katowic. Kierowca był trzeźwy. Przyczyny wypadku wyjaśniają policjanci. Weryfikowane będą m.in. niepotwierdzone doniesienia o tym, że nastolatka mogła zostać wepchnięta pod autobus w wyniku bójki.

Katowice, zbieg ulic Mickiewicza i Stawowej. To tam, w ścisłym centrum miasta, przed godziną szóstą rano doszło do tragicznego wypadku. Nieopodal przejścia dla pieszych została śmiertelnie potrącona przez autobus linii 910.

Katowice. 19-latka zginęła pod kołami autobusu

Jak poinformowała PAP rzeczniczka katowickiej policji podkomisarz Agnieszka Żyłka, kierujący nim 31-latek był trzeźwy. Jak zawsze w podobnych przypadkach pobrano mu krew do badań laboratoryjnych pod kątem środków odurzających. Policjanci, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ, prowadzą oględziny miejsca wypadku i przesłuchują świadków.

- Dopiero po przeprowadzeniu tych czynności będzie można powiedzieć coś więcej na temat okoliczności wypadku - zastrzegła podkomisarz Agnieszka Żyłka.

Czytaj też:

Katowice. 19-latka wpadła pod autobus. Internauci piszą o bójce i wepchnięciu

Rzeczniczka nie skomentowała pojawiających się w internecie doniesień, że nastolatka mogła zostać wepchnięta pod jadący autobus w wyniku bójki. - Nie mam takiej informacji. Trwają oględziny miejsca zdarzenia, będą przesłuchiwani świadkowie - powiedziała podkomisarz, podkreślając, że prowadzone w tej sprawie postępowanie powinno dać rzetelny obraz okoliczności wypadku.

Ruch samochodowy w pobliżu miejsca wypadku jest wstrzymany, kierowcy powinni omijać rejon skrzyżowania ulic Mickiewicza i Stawowej.  To miejsce o dużym nasileniu ruchu pieszego, w pobliżu dużych galerii handlowych i dworca kolejowego.

MD

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości