Andrzej Duda zaprosił srebrne medalistki do Pałacu Prezydenckiego

Andrzej Duda zaprosił srebrne medalistki do Pałacu Prezydenckiego. Fot. Leszek Szymański PAP
Andrzej Duda zaprosił srebrne medalistki do Pałacu Prezydenckiego. Fot. Leszek Szymański PAP
Andrzej Duda zareagował na medal polskich wioślarek później, niż ma to w zwyczaju, co wywołało falę spekulacji. Prezydent zapowiedział, że chce pogratulować sportsmenkom osobiście. - Mam nadzieję, (...) że przyjmą one zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego - powiedział Andrzej Duda.

Andrzej Duda przyznał w piątek w Polsat News, że stara się być w miarę na bieżąco z oglądaniem Igrzysk Olimpijskich - w miarę swoich obowiązków - i cały czas trzyma kciuki za wyniki Polaków. Jednak gratulacje po srebrnym medalu zdobytym przez czwórkę podwójną wioślarek złożył dopiero po kilkudziesięciu godzinach.

Andrzej Duda o spóźnionych gratulacjach dla medalistek. "Szkoda, że ktoś robił z tego awanturę"

- Raz się gratuluje szybciej, raz się gratuluje wolniej, szkoda, że ktoś robił z tego awanturę. Niektórzy próbują nawet igrzyska olimpijskie wykorzystać do walki politycznej - powiedział prezydent.

Andrzej Duda - według niektórych komentatorów - miał zwlekać z gratulacjami dla medalistek z powodu orientacji seksualnej jednej z nich. Katarzyna Zillmann po skończonych zawodach pozdrowiła na antenie TVP swoją dziewczynę.

Polecamy:

- To są sprawy zupełnie bez znaczenia. Jestem wdzięczny wszystkim naszym reprezentantom za to, że ciężko pracują po to, żeby osiągnąć sukces. W momencie, kiedy ten sukces staje się faktem to jest wspaniała sprawa i ogromnie się cieszę - przekonywał Andrzej Duda.

Andrzej Duda zaprosił srebrne medalistki do Pałacu Prezydenckiego

Prezydent zapowiedział, że chce pogratulować sportsmenkom osobiście. - Mam nadzieję, (...) że przyjmą one zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego - powiedział Andrzej Duda. Poza Katarzyną Zilmann srebrne krążki wywalczyły Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko i Maria Sajdak.

Pytany o komentarz do swojego tweeta sprzed 8 lat, że niewielka wówczas liczba medali jest odzwierciedleniem stanu polskiego państwa, prezydent przyznał, że teraz mniejsza liczba medali może być odzwierciedleniem stanu po pandemii Covid-19. Przypomniał, że olimpiada w Tokio odbywa się z rocznym opóźnieniem, a "są sporty, w których rok ma kolosalne znaczenie". - Trzymam kciuki za wszystkich naszych zawodników. Liczę na to, że będą następne medale - dodał.

MD

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport