Nagły zwrot akcji w Sejmie. Posiedzenie odroczone

Nagły zwrot akcji w Sejmie. Posiedzenie odroczone. Fot. PAP
Nagły zwrot akcji w Sejmie. Posiedzenie odroczone. Fot. PAP
Sejm miał w środę podjąć szereg ważnych decyzji, w tym dotyczących tzw. Lex anty-TVN. Tuż po wznowieniu obrad padł jednak wniosek o odroczenie ich do 1 września. Ku zaskoczeniu PiS, został on przyjęty. Głosowanie poprzedziła niespotykana sytuacja.

- Składam wniosek o odroczenie obrad do 1 września. Powód jest dość prosty. To są dwa wypowiedziane dziś publicznie zdania. Każdy z moich posłów otrzymał bardzo atrakcyjną propozycję handlową - mówił Sienkiewicz, cytując Jarosława Gowina.

Sienkiewicz oskarża rządzących! Zareagował Kaczyński

Szef Porozumienia, były już wicepremier i członek rządu, zdradził, że w ten sposób PiS próbował przekonać pozostałych członków jego ugrupowania do głosowania razem z większością rządzącą. 

-To jest oczywista korupcja polityczna. Te słowa wypowiedział człowiek, który był jeszcze 24 godziny temu członkiem rządu. Pani Marszałek, tu się odbywa korupcja polityczna na wielką skalę, a pani obowiązkiem jest zareagować - dodał Sienkiewicz.

Zobacz: Kosiniak-Kamysz: Boicie się prawdy! Mocne wystąpienie w Sejmie

Na jego słowa zareagował sam Jarosław Kaczyński. - Nie było żadnej propozycji korupcyjnej - powiedział prezes PiS po wejściu na mównicę.

Nagły zwrot akcji w Sejmie. Posiedzenie odroczone

Wniosek o odroczenie obrad złożył także Władysław Kosiniak-Kamysz. Jako powód lider ludowców wskazał zmiany w dzisiejszym porządku obrad.

- Pan premier i minister zdrowia muszą się do tego przygotować. Nie może to być w pośpiechu robione, trzeba to zrobić rzetelnie - argumentował. - My jesteśmy konstruktywną opozycją, przecież nie będziemy pod taką presją czasu stawiać ani premiera, ani ministra zdrowia. To zbyt poważne sprawy - dodał

Zobacz: Kto zdradzi Gowina, czyli PiS może się przeliczyć. Ma 226 głosów i walczy o pięć kolejnych

Chwilę po jego wystąpieniu, marszałek Elżbieta Witek poddała pod głosowanie wniosek o odroczenie obrad. Ku zaskoczeniu polityków PiS, został on przyjęty stosunkiem głosów 229-227.

Opozycja wygrywa 3 głosowania. Do porządku obrad sejmu wejdą punkty: informacja NIK ws.wyborów kopertowych, informacja ws.programu szczepień i zutylizowanych dawkach oraz o Krajowym Planie Odbudowy.

WP, MD

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj166 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka