Piontkowski: nie zakładamy przymusowych szczepień nauczycieli

RZESZÓW PRZYGOTOWANIA DO INAUGURACJI ROKU SZKOLNEGO / PAP/ Darek Delmanowicz
RZESZÓW PRZYGOTOWANIA DO INAUGURACJI ROKU SZKOLNEGO / PAP/ Darek Delmanowicz
Nie zakładamy przymusowych szczepień nauczycieli. Nie będzie też obowiązku organizowania punktów szczepień w budynkach szkolnych - podkreślił w poniedziałek wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski. Przypomniał, że nauka w szkołach od 1 września będzie odbywać się stacjonarnie.

Poniedziałkowa Rada Gabinetowa zwołana przez prezydenta poświęcona była przygotowaniom do nowego roku szkolnego. W Radzie wziął udział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Piontkowski – Nie wiemy czy czwarta fala nastąpi

Piontkowski pytany w Radiu ZET, kiedy można się spodziewać powrotu do nauki zdalnej ze względu na wzrost zachorowań przekazał - Dzisiaj nie jesteśmy w stanie ocenić, czy poziom zachorowań na covid-19 będzie duży. Mówi się o czwartej fali, ale nie wiemy, kiedy ona nastąpi i czy w ogóle nastąpi - dodał.

Zobacz także: „Balcerowicz jest dla młodych jak mamut. PO może pożałować dialogu z młodzieżą”

Resort nie zakłada przymusowych szczepień nauczycieli

Wiceszef MEiN pytany, czy nie będzie obowiązkowych szczepień dla nauczycieli, stwierdził, że resort nie zakłada przymusowych szczepień nauczycieli. Przypomniał, że nie będzie także obowiązku organizowania punktów szczepień w szkołach. Jego organizacja będzie zależała od zgody rodziców. Jeśli nie będzie natomiast na to zgody, to będą się one odbywać w populacyjnych punktach szczepień.

Zobacz także: "Jeszcze raz błyśnij ku**o". Mocna relacja fotografa spod polsko-białoruskiej granicy

Nie ma obowiązku organizowania szczepień w budynkach szkolnych

- Nie ma obowiązku organizowania szczepień w budynkach szkolnych. Spokojnie może być to na terenie populacyjnych punktów szczepień. Dyrektor przekaże deklarację, informację o tym, ile dzieci i w jakim terminie będzie się chciało zaszczepić w danym punkcie szczepień - podkreślił Piontkowski.

Zobacz także: Rząd wprowadza stan wyjątkowy. "Odpowiedzialność za zabezpieczenie granic kraju i UE"

We wrześniu w szkołach ma być zintensyfikowana akcja informacyjna o szczepieniach przeciw COVID-19, mają też być prowadzone szczepienia w szkołach dla dzieci powyżej 12 roku życia. W pierwszym tygodniu września mają zostać przeprowadzone działania informacyjne.

NS

Polecamy: 


Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości